Profimudel Putukahotell- Kõrkjate ja saviga putukamaja kiletiivalistele

67.50 

Postitus 1-3 tööpäeva jooksul

Laos

Tootekood: 377 Kategooriad: , ,

Keraamilise korpuse sisse kõrkjate ja saviga ehitatud putukate maja.

Enamik kiletiivalisi nagu metsikud mesilased, liivaherilased ja tavalised herilased, kes elavad õõnsustes ja aukudes ei tee oma pesaauke ise. Selle asemel kasutavad nad teatud tüüpi põrnikate poolt tehtud käike kuhu ehitavad oma pesad.

Kuna kiletiivalised kontrollivad kahjurite arvu aias on nendel väga suur ökoloogiline, põllumajanduslik ja ka majanduslik tähtsus. Lisaks sellele on nad peamised taimede tolmutajad ja tagavad sellega loodusliku tasakaalu taimede ja putukate vahel.

Peab meeles pidama, et ilma tolmeldajate putukateta ei saaks ka inimesed kasvatada ühtegi kultuurvilja, millest me kõik sõltume. Ilma mesilasteta poleks ei põllumajandus ega karjakasvatus lihtsalt võimalikud.

Kuna suur osa meie loodusmaastikust on muudetud kultuurmaastikuks, siis ei ole seal enam piisavalt looduslikke pesakohti. Seega on meie võimalus ja tegelikult ka kohustus metsikute mesilaste ja teiste kiletiivaliste ees pakkuda neile sobivaid pesakohti.

 

See puitbetoonist mudel tagab putukatele suurepärase siseatmosfääri ja on samas hingava seinaga. Põletatud savist keskosa akumuleerib päikese soojust ja hoiab jahedatel öödel paremat sisekliimat, mis on paljudele liikidele väga oluline.

Kõrkjad on kogutud looduslikult puhastest kasvukohtadest, kus ei ole kunagi kasutatud mingeid putuka ega taimemürke. Tihe struktuur hoiab sisekliima stabiilsena ja sobib seega kiletiivalistele turvaliseks pesakoloonia rajamiseks. See pesakoloonia asustatakse kiiresti erinevate kiletiivalise liikide poolt.

Komplektis koos galvaniseeritud riputusaasaga.

Mõõdud: 21,5x 30x 12 cm

Kaal: ca 7,6 kg

 

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: