Mõdriku Iluaed OÜ kasvuhooned Plus 6,04×8,30m

Mõdriku Iluaed OÜ ja perekond Keivabu kasvuhooned Plus 6,04×8,30m

Mõdriku Iluaed OÜ hankis omale hiljuti Rodoaed.ee kaks 50m² suurust Plus mudelit. Meie montaazimeeskond käis neid just üles panemas ja kasutusse andmas. Uurime, kuidas neil läks ja milleks on plaanis kasvuhooneid kasutada.

Kaks 50 ruutmeetrist Plus mudelit on aiandusärile päris julgustav vaade. Sinna mahub taimi suurtes kogustes ja tänu heale soojapidavusele on ka kasvatamise kulud madalad.

Mõdriku Iluaed OÜ on Lääne-Virumaal tuntud aiandusäri. Nende põhitegevusaladeks on taimede ja istikute müük ning aiakujunduse ja -rajamise tööd. Uue tehnoloogiana on kasutusel betoonäärekivide tegemine Scandicurb meetodil. Betoonist saab kohapeal vastavalt vajadusele rajada peenraäärised, aiateed ja kõnnitee servad. Vastpüstitatud kaks suurt Euro-Plus kasvuhoonet võimaldavad neil hakata tõsisemalt tegelema ka kevadise taimede ettekasvatamise tööga.

Mõdriku Iluaed on tõeline pereäri. Seda juhivad perenaine Anita Keivabu ja peremees Peeter Keivabu. Peres on veel neli last, kellest noorim on kõigest 2 kuune. Pere kõrvalt ja perega koos tehakse kõik vajalikud aiandusäri tööd ja loomulikult kasutatakse ka abitööjõudu.

Kasvuhoone valik tehti kasvuhoonete suuruse, vastupidavuse ja kvaliteedi põhjal. Nagu perenaine rääkis, uuriti paljusid erinevaid võimalusi ja pakkumisi aga Euro-Plus mudel oli just see, mis kohe meeldima hakkas ja ka äri vajadustele hästi vastas. Plus mudel on tugeva konstruktsiooniga ja avar kasvuhoone, kus saab kasvatada nii seemikuid, noortaimi kui vajadusel ka päris kõrged istikuid. Lae kõrgus on seal 3,2m, seega ruumi on. Kasvuhoone Plus 6,04×8,30m nagu nimigi ütleb on 6 meetrit lai ja 8,3 meetri pikk. Kuna esikohal on taimede vajadused, siis on kasvuhoone katteks 8mm paksune kinniste otstega polükarbonaat, mis on purunematu ja hoiab hästi sooja.

100m² kasvuhoonete paigaldamine on päris suur töömaht. Appi tuleb pikaajaline kogemus.

Oluline kriteerium lisaks avarusele oli vastupidavus tugevatele tuultele ja lumele ning kerge hooldamine. Kuna kasvuhooned asuvad talu külje all lageda põllumaa servas, siis on tuule teema päris oluline. Tugevat tuult kogesid meie kokkupanijad ka montaazi käigus kui vahelduvad tuuleiilid kipusid katteplaate käest viima.

Töö käis varavalgest hilisõhtuni

Kasvuhoone vundamendina rajas peremees oma tehnikaga kiviparketist platvormi, mis on heldelt laiem kasvuhoonetest endist ja jätab kahe kasvuhoone vahele kena sisehoovi moodi ala. Kahe suurema kasvuhoone kõrvuti paigutamisel on vahe jätmine mõistlik samm, kuna lumerohkel talvel võib katustelt allalibisenud lumi tekitada päris kõrge hange. Lumel peab olema kohta kuhu libiseda ja kust oleks teda mugav ka eemaldada.

Kasvuhoonete vaheline tuulevarjuline ala on aga ka väga heaks taimede kasvatuse alaks. Mitte kõik taimed ei vaja suvel kasvuhoones olemist aga paljud istikud tunnevad ennast paremini tuule eest varjatud kohas. Kasvõi konteineriga eksootilised viljapuud nagu aprikoosid ja virsikpuud.

Enne kiviparkettplatvormi rajamist vedas peremees Peeter mõlemisse kasvuhoonesse sisse veetorud ja elektrikaabli. Veetoru olemasolu kasvuhoone sees teeb automaatse kastmise kasutamise väga mugavaks. Elektri sisendit kasutatakse loomulikult ettekasvatuse ajal taimede täiendavaks valgustamiseks profivalgustitega Hellight ja kütteks. Küttelahendusena valiti õhksoojuspumbad, mis on kevadisel kasutamisel säästlikumad kui tavaline elektriküte.

Valmis !

Ilusas kohas on rõõm tööd teha ja nii tegid ka meie montaazi meeskonna inimesed seda tööd päris naudinguga. Kaks päris pikka päeva ja neljaliikmeline kogenud meeskond sai 100m² kasvuhooneid kenasti kokku. Selle kohta võib öelda, et võite julgesti ise kodus järgi teha aga aega läheb natuke rohkem kui seda tööd esimest korda teha.

Anita ja Peeter Keivabu

Meie montaazimeeskond on sellises koosseisus omavahelist koostööd lihvinud nüüd juba mitmeid aastaid ja pea saja erineva kasvuhoone paigaldusel. Koos töötades teab igaüks täpselt mida teha ja mis järjekorras seda teha. Tegutsetakse lihtsalt aga kiiresti ja tõhusalt. Kasutatakse mitmeid töö käigus leiutatud abivahendeid ja tööriistu. Tööd tehakse rõõmuga ja koos töö juurde käiva lõõpimisega. Rutiini veel ei teki kuna iga objekt on erinev ja ise Eesti kohas.

Soovime Mõdriku Iluaed OÜ ja perekond Keivabule edu nende tegemistes.

Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Kasvuhooned nõudlikule kasutajale   Kasvuhoone valimine   Kasvuhoone vundament   Kasvuhoone montaaz

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: