Kas pesakastid on tänapäeval vajalikud?

Kaasaegses inimeste poolt hooldatud maailmas vajavad nii iluaiad kui puuviljaaiad, istandused ja metsad pesakaste selleks, et tagada sobiv looduslik tasakaal. Pesakastid meelitavad ligi linde ja nahkhiiri, kes aitavad hoida kontrolli all erinevaid kahjureid. Pesakastid on aga vajalikud ka liigirikkuse ja elupaikade säilimiseks.

Ka tavaline rasvatihane on Sinu aias väga suureks abiliseks kahjurite vähendamisel

Me muudame iga päev enda ümber olevat looduslikku keskkonda inimeste huvides, inimesele sobivamaks, sellega aga jääb looduslikke elukohtade rikkus vastavalt pidevalt vaesemaks. Tööstuslikud istutatud metsamassiivid on üpris primitiivsed ja liigivaesed. Seal ei ole piisavalt erinevaid vääriselupaikku kus saaksid elada kõik need liigid, kes puutumata metsas elavad.

Kultuurpuistus puuduvad näiteks vanad õõnsustega puud kuhu saaksid asuda linnud ja nahkhiired. Kultuurmetsas ei ole ka maas kõdunevaid puutüvesid ega püstiseisvaid surnud puid, mis on hädavajalikud väga paljudele lindudele. Olgu näitena paljud tihased ja rähnid.

Kui me tahame looduslikku mitmekesisust ja liigirikkust Eesti looduses säilitada siis peame natuke loodusele kaasa aitama. Tegelikult siis veidi omalt poolt tagasi andma. Üks kõige lihtsam ja samas väga suure mõjuga asi, mida me saame teha on panna üles pesakaste ja teisi pesitsemise abivahendeid.

Kas Sa teadsid, et näiteks üksainus rasvatihaste paar koos poegadega suudavad aastaga ära süüa ca 70 000 tõuku ja 20 milljonit muud putukat, kes kahjustavad meie viljapuid, köögivilju, marjapõõsaid, puid jne.

Linnud aitavad hoida korras meie aedu, metsi ja parke. Ja seda täiesti tasuta. Pole vaja muud kui luua neile pesitsemiseks võimalused.

Teine pesakastide paigaldamise suur pluss on see, et siis ei ole vaja nii suures koguses kasutada kahjulikke ja kalleid pestitsiide. See on topeltvõit- hoiame loodust mürkide eest ja hoiame kokku oma raha mürkide kasutamise pealt.

SCHWEGLERI profipesakaste on maailmas üles pandud üle 15 miljoni komplekti. Sellised pikaealised pesakastid mängivad globaalselt väga tähtsat rolli. Abistades linde kasutame me ära looduse endi vahendeid tasakaalu loomiseks.

Looma- ja taimeriik vajavad tänapäeval üha rohkem meie tähelepanu ja pesakastid on üks lihtne viis kuidas me kõik saame aidata.

Pesakastid enamlevinud lindudele leiad lisatud lingilt.

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: