Evelini kasvuhoone Maxi 11,7m²

Evelini pere kasvuhoone on just parajalt pisike ja samas nii suur… kõige väiksemate jaoks

Evelin ja Erik koos pisitütar Melani ja poeg Hendrikuga on klassikaline Eesti noorpere. Peres on koer ja kass- ühesõnaga nii nagu peab. Elatakse laenuga ehitatud uues majas, ilusas kohas Harku vallas. Maja ümber on rajatud kena väike aed ja loomulikult ka kasvuhoone.

Evelini valitud kasvuhooneks on Euro-Maxi 3,09×3,80m mudel

Kasvuhoone valikul lähtuti ülejäänud aia suurusest- kasvuhoone pidid olema just parajalt suur ja mahutav, et oma pere tarbeks tomatit ja maitserohelist kasvatada aga mitte liiga suur, et aias domineerida.

Kasvuhoone pidi olema kõrge seinaga, et sees toimetades ei peaks küürutama ja riiulid oleks kasutamiseks mugaval kõrgusel. Samuti oli oluline kriteerium kasvuhoone vastupidavus tugevatele tuultele ja paksule lumele ning oleks kergesti hooldatav. Kuna krunt on päris mere lähedal, siis on tugevate tuulte teema oluline argument mudeli valikul. Kuna pere ja lapsed nõuavad palju tähelepanu, siis on ka oluline, et kasvuhoone hoolduse peale ei kuluks palju aega. Alumiinium karkass ja karastatud klaas on mõlemad vähest hooldust nõudvad materjalid.

Kasvuhoone on Evelini pere jaoks koht kust saada mahedalt kasvatatud köögivilju ja värsket vitamiini. Ise kasvatatud ja ise hooldatud- protsess on sama oluline kui tulemus. Evelin ütleb, et kui oled korra värsket tomatit otse oma kasvuhoonest päikese soojana proovinud, siis enam poodi tomati järgi ei kipu. Hea maitseelamus hellitab kiiresti ära paremat tahtma.

Evelin on alati hoolega jälginud, mida tema lapsed sisse söövad ja teadvustanud milliseid riske erinevad mitte looduslikud toiduained võivad põhjustada. Seepärast on ka taimede ise kasvatamine lisaks vitamiinidele ja puhtale toidule heaks õppematerjaliks nii endale kui lastele. Kasvuhoone juures peab ta oluliseks võimalust lastele juba maast madalast näitlikult õpetada kuidas erinevad taimed kasvavad ja kuidas

Melani jaoks on kasvuhoones on ka palju muud põnevat kui tema lemmikud porgandid. Porganditest veel põnevamad on ainult kärnkonna pojad.

taimede eest hoolitseda. Nii on lastel hilisemas elus kergem hakkama saada kui põhitõed juba noorena selged.

Melani jaoks on väikesed konnad põnevad tegelased. Isegi nii põnevad et korraks võib peenralt korjatud värsked porgandid käest panna.

Sellel aastal kasvasid Evelini pere kasvuhoones tomatid ja kurgid ning maitsetaimedest basiilik ja till. Taganurgas kogub esimest aastat jõudu paar noort viinamarja taime. Mõned tavalise aedmaasika taimed andsid esimesed marjad juba siis kui avamaa peenras maasikatele alles õied ilmusid. Varakevadel külvatud redised ja salatid jõudsid pere toidulauale juba maikuus.

Kasvuhoonesse külvatud porgandid osutusid aga pere laste tõelisteks lemmikuteks. Noored magusad porgandid olid lausa nii ahvatlevad, et laste omapea liikumist kasvuhoones pidi vahepeal lausa kontrolli all hoidma.

Lõbus lisaväärtus on kasvuhoonel erinevate pisielukate näol, kes lastele palju elevust pakuvad. Nimelt elutsevad kasvuhoones noored kärnkonnad-

sellised tillukesed nagu mänguasjad ja sammuvad tähtsalt küpsete tomatite vahel ringi. Kuna kasvuhoone uksed on enamuses lahti, käivad seal putukaid otsimas paljud erinevad linnud- alates alati uudishimulikest tihastest ja punarinnast kuni lehelindude ja rästasteni. Põnev õppematerjal pere noorimatele.

Melani porgandimetsas. Peale konnapoegade vaatlemist peab ju midagi head sööma.

Praegu suve lõpus ei kujuta noor perenaine Evelin enam ettegi kuidas eelmisel aastal terve pere ilma kasvuhooneta üldse hakkama sai. See tundub nüüd juba nii kauge minevik olema.

Evelini poolt valitud Maxi kasvuhoonete kohta saad vaadata lähemalt: “Maxi kasvuhooned” ja kasvuhoonete valimise kohta üldiselt: “Kasvuhoone valimise kriteeriumid“.

Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Kasvuhooned nõudlikule kasutajale   Kasvuhoone valimine   Kasvuhoone vundament   Kasvuhoone montaaz

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: