Kasvuhoone värvimine – kas värviga või värvita

Kasvuhoone värvimine on oluline otsus kasvuhoone valimise ja otsustamise protsessis

Kasvuhoone värvimine võib muuta Sinu valitud kasvuhoonet tundmatuseni ja muidugi paremuse suunas. Talveaedade puhul tavaliselt alumiiniumi toonis raamiga väga tihti ei valitagi aga kasvuhoone puhul on sageli hind määravavaks faktoriks.

Paljudel inimestel on praegu käsil kasvuhoone osas valikute langetamine. Sügis ja talv on kasvuhoone valimiseks hea aeg, sest elutempo on rahulikum kui kevadel ja häid valikuid on kergem teha. Üks valikutest on kasvuhoone värv. Kas peaks eelistama standardvärvis kasvuhoonet või investeerida natuke rohkem ja valida pulbervärvitud raamiga kasvuhoone. Aitame selles küsimuses selgust luua.

Kasvuhoonete valikud on Eestis viimase kümne aastaga oluliselt suurenenud. Suurem valik tekitab aga tihti ka segadust ja rohkem küsimusi. Veel kümnekonna aasta eest oli meil valida põhimõtteliselt kilekasvuhoone ja metallraamidega klaaskasvuhoone vahel.

Tänasel päeval saab iga soovija tellida omale maailma tipptegijate kasvuhooned, talveaiad ja paviljonid lausa võtmed kätte stiilis. Valida saab nii raami tugevuse ja kuju järgi kui kattematerjali järgi ning isegi värvi järgi.

Kasvuhoone üldistest valiku kriteeriumidest oleme juba kirjutanud aga täna selgitame natuke lähemalt kuidas kasvuhoone värvimine mõjutab valikut.

Värvitud kasvuhoone all peame siis silmas kapitaalsete ja eluaegsete alumiiniumsulamist kasvuhoone raamide pulbervärvimist. Teoreetiliselt saab värvida ka lihtsamaid tsingitud terasest kasvuhooneid aga see ei oleks väga praktiline.

Kasvuhoone värvimine on suhteliselt kallis kuna alumiiniumi pulbervärvimine on keeruline protsess

Värvivalik on lai ja annab Sulle võimaluse rõhutada olulist

Natuke alumiiniumist kasvuhoonete värvimisest. Paljud ei tea ja igapäevaelus ei peagi muidugi teadma, et alumiiniumi ei saa värvida nii nagu tavalist metalli. Metallpindu saab värvida pintsliga ja aerosooliga ja mitmel teisel viisil. Kruntvärv alla ja korras. Alumiinium ei võta võõrast katet nii kergesti vastu. Kui alumiiniumi proovida aerosooliga või pintsliga värvida, siis koorub värv esimesel võimalusel maha. Võib olla kohe, võib olla aasta pärast aga kauem ta kindlasti ei püsi. Seda on ka mõned kasvuhoone müüjad proovinud.

Alumiiniumi saab värvida pulbervärviga ja ahjus kuumutades. Eelnevalt tuleb aga kõik detailid suurtes happevannides kuni molekulideni välja puhtaks teha ja karestada. Happevanne on mitu ja nad peavad olema vähemalt 7-10m pikkused. Ühesõnaga see on tehniliselt keeruline ja rahaliselt kallis protses, mida saab korralikult teha vaid spetsiaalses värvimise tsehhis või tehases.

Aga tulemus on lausa uskumatult ilus ja kestab praktiliselt eluaja.

Kasvuhoone värvimine on pikaajaline otsus kuna korralikult pulbervärvitud alumiiniumraam on eluaegne

Kui kasvuhoone alumiiniumraam värvida kõikidele nõuetele vastavalt korralikus tehases, siis on tulemus väga ilus ja vastupidav. Pulbervärvitud alumiinium peab vastu väga kaua ning ei vaja mingit täiendavat hooldust. Praktiliselt on värvipind eluaegne ehk sama pika eaga kui kasvuhoone ise. Kuna meie Belgia kasvuhooned on ka eluaegsed, siis annab see väga hea kombinatsiooni. Muide ükski raudpinna värv ei suuda pakkuda nii pikka püsimist kui pulbervärvitud alumiinium.

Rohelise pulbervärvitud raamiga ja 83cm kõrguse müüriosaga sokkliga Maxi mudel.

Kasvuhoone värvimise eelised

Pulbervärvitud kasvuhoone alumiiniumraam on pinnalt siledam ja kergem puhastada kui värvimata pind. See on oluline eelis, kui kasvuhoone on heledat värvi ja elate linnas kus õhus on palju tahma. Värvitud kasvuhoonet on mugavam seebivee ja svammiga pesta. Samas värvimata hallikat mattalumiinium ei peagi puhastama kuna tolm ei paista sealt välja.

Ja kõige tähtsam – kasvuhoonet saab tellida praktiliselt igasuguses värvitoonis. Värvitooni valimine annab Sulle võimaluse sobitada kasvuhoone, paviljon või talveaed kokku elumaja ja kõrvalhoonete ansambliga.

Värvitud kasvuhoonel on seega palju eeliseid aga ka üks väike puudus, mis hoiab paljusid tagasi. Kasvuhoone värvimine on suhteliselt kallis.

Kumba siis eelistada – kas kasvuhoone värvimine või värvimata standardmudel

Kui poleks ühte faktorit, siis soovitaksime alati ja kindlasti valida värvitud raamiga alumiiniumist kasvuhoone. See üks faktor on aga kõrgem hind.

Nagu eelpool sai kirjeldatud on alumiiniumi pulbervärvimise protsess töömahukas ja kallis. Kvaliteetne pulbervärvimine maksab suurusjärgus kolmandik ja rohkem kasvuhoone hinnale juurde. Kui keegi pakub teile sümboolse hinnaga värvitud kasvuhoonet, siis ei ole kindlasti tegemist vastupidava pulbervärvitud alumiiniumiga ja tulemusi saate näha hiljemalt järgneval kevadel.

Seega kui kasvuhoone puhul on teie jaoks hind kriteerium number üks, siis pole praktiline värvitud raami valida. Pigem investeerige mõõtudelt natuke suuremasse kasvuhoonesse, kuna kasvuhoone ei jää kunagi tühjaks. Pigem on vastupidi, et kasvuhoones kipub kiiresti kitsaks jääma kui kõik soovitud taimed kasvama pannakse.

Kasvuhoone värvimine- praktilised soovitused mida arvestada

1. Kui kasvuhoone hind on määrav, siis valige standardtoonis kasvuhoone

Kui kasvuhone valikul on hind määrava tähtsusega ja teil on valida kas saate omale soovitud kasvuhoonet lubada või mitte, siis loobuge värvist. Euro-Serre ja Hobby ja muidugi ka ACD ja Floria kasvuhooned on disainitud selliselt, et nad sobituvad ka värvimata kujul hästi nii loodusesse kui teiste hoonetega. Hiirehall alumiiniumtoon kontrastis mustade silikoontihenditega annab visuaalselt väga meeldiva ja rahuliku üldvaate.

2. Kui tahate endale parimat, siis tasub värvimine kindlasti ära

Kuigi standardtoonis kasvuhoone sobitub aeda kenasti, siis lemmikvärvitoonis kasvuhoone lisab asjale täiesti uue mõõtme. Värvielamus annab meile väga tugevaid positiivseid emotsioone ja seda iga kord kui oma aias liigud.

Sadade kasutajate väga postiivne tagasiside on meid veennud, et värv on õige valik. Kõik, kes on valinud värvitud kasvuhoone on hiljem tunnistanud, et nad tegelikult ei osanud siiski oodata kui palju see neile meeldima hakkab. Värvimine tasub ennast kindlasti ära isegi kui tundub esmapilgul natuke luksusena.

3. Kui valite talveaed või aiapaviljoni, siis soovitame kindlasti värvitud raami

Talveaed, aiapaviljon ja ka soliidne kasvuhoone on midagi palju enamat kui koht kus tomateid kasvatada. Kõigi nende puhul on tegemist aia ja hoonetekompleksi kujunduse osaga. Nad on osa tervikust ja seepärast ei saa siin värvi suurtest võimalustest nii kergekäeliselt loobuda.

Talveaia või paviljoni saab teha näiteks okkarohelise, et ta oleks aias märkamatu. Talveaia ja paviljoni saab aga teha ka põneva veinipunase või tumehalli, et ta lisaks kompleksile väärikust ja põnevust. Värvitooni saab valida peahoone tooni järgi või tekitama temaga kontrasti. Kõik vastavalt teie taotlusele ja soovile.

Värvitoon lisab kasvuhoonele, pavljonile ja talveaiale uue mõõtme.

Kasvuhoonete tulevik Eestis

Põhjamaades paigaldatakse suurem enamus või isegi peaaegu kõik kasvuhooned ja eriti talveaiad ainult värvitud raamiga. Kasvuhoone kvaliteeti ja väljanägemisse suhtutakse tõsiselt ja planeeritakse pikaks ajaks ette. Kasvuhoone valitakse eluks ajaks. See peab olema korralik.

Eestis on selles suunas tugev areng toimumas. Iga aastaga valitakse üha rohkem eluaegseid kasvuhooneid ja julgetakse endale lubada parimat. Hiinakate kuldaeg hakkab läbi saama. Võib olla ka selle pärast, et kõik kes tahtsid on omale juba korra ühetalve hiinaka ostnud ja kooliraha tasunud. Iga aasta uue kasvuhoone ostmist saavad endale lubada ainult väga rikkad inimesed.

Eestis hinnatatakse üha rohkem kasvuhoone tugevust, vastupidavust ja kasutusmugavust. Üha rohkem pööratakse ka tähelepanu kasvuhoonete ergonoomikale ehk kui palju ma pean ukse peal kummardama ja madala seina ääres kükitama. Kas see on valiku juures oluline kriteerium või mitte.

Eesti kasvuhoonete tulevik on helge, kuna koos teadlikkuse tõusuga paraneb ka meie kasvuhoonete tase. kasvuhoones toimetamine maandab aga stressi, seega paraneb ka meie tervis.

Häid valikuid Sulle!

Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale

Loe veel: Kasvuhoone valimineMida kasvuhoones kasvatadaKasvuhoone soojapidavusPolükarbonaat või klaas kasvuhoonelKasvuhoone hooldustööd sügisel,  Kasvuhoone montaaz, Miks valida tugev ja kvaliteetne kasvuhoone?, Kasvuhoone vundamendi ehitamine, Kasvuhoone garantii, Kasvuhoone on investeering tervisesse, 7 põhjust kasvuhoonet pidada, Kasvuhoonet paigalda sügisel, taimi külva kevadel, Kasvuhoone kaitsmine tormi eest, Kasvuhoone puhastamine sügisel, Taimede ettekasvatamine-millal on õige aeg?, Kasvuhoone kütmine ja valgustamine ettekasvatuseks, Abivahendid kasvuhoonesse

Kasvuhoone mudelid Sinu aedaKastmissüsteemid kasvuhoonesse

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: