Kööginoad

Kööginoad tuntud saksa tootjatelt nii profikasutuseks kui kodukasutajale. Kõik kööginoad on sepistatud ja karastatud terasest ning naturaalsest puidust käepidemetega. Valikus on ka kööginoad eriti kõvast süsinikterasest, mis püsivad teravana eriti kaua. Kööginugade käepidemed on valikus näiteks ploomipuust, pirnipuust, aprikoosipuust, kadakast jne.

Suurepärased töövahendid ja väga hinnatud kingitused.

Robert Herder on kuulsaim kööginugade ja kokanugade valmistaja Euroopas juba aastast 1872. Kõik kööginoad valmistatakse käsitsi. Kokku kulub kööginoa valmistamiseks keskmiselt 65 tööprotsessi etappi. Erinevalt masstoodangu nugadest nende nugade terad sepistatakse. Terasid tehakse nii karastatud terasest kui süsinikterasest. Süsinikteras on tugevam aga vajab vahete vahel hooldamist. Roostevaba teras ei ole nii tugev aga on rohkem hooldevaba.

Nugade käepidemed valmistatakse klassikaliselt kas kirsipuust, ploomipuust, pöögist, pirnipuust, robiiniast ja oliivipuust või kõige kallimatel profinugadel ka pähklipuust, roosipuust ja eebenipuust. Teatud nugadel kasutatakse käepidemel ka spetsiaalset plastikusegu.

Kööginugade ja kokanugade terade ning käepidemete pikkused, kujud ja proportsioonid on aastasadade jooksul välja timmitud ja täiustatud ning uusi mudeleid luuakse pidevalt juurde.

NB Esimesed partiid Rober Herderi nugasid jõudsid Eestisse ja uusi mudeleid lisandub valikusse pidevalt. Kööginoad toodetakse tehases reaalselt tellimuse peale ehk kõik noad on sõna otseses mõttes otse ahjust. Kui noa juures on märge järeltellimisel, siis on nuga hetkel Eesti laost otsa saanud aga juba tehasest siiapoole teel.

Kasuta kampaania soodustusi!

Loe täiendavalt: Kööginugade teritamine, Lauanuga Old German,

avaleht algus

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: