Kööginoad

Kööginoad parimatelt saksa ja jaapani tootjatelt nii profikasutuseks kui kodukasutajale. Kõik saksa kööginoad on sepistatud ja karastatud terasest ning naturaalsest puidust käepidemetega. Valikus on ka kööginoad eriti kõvast süsinikterasest, mis püsivad teravana eriti kaua. Kööginugade käepidemed on valikus näiteks ploomipuust, pirnipuust, aprikoosipuust, kadakast jne.

Suurepärased töövahendid ja väga hinnatud kingitused.

Kui Sa ei ole varem väga head kokanuga kasutanud, siis on see alguses täiesti vapustav elamus. Sa tunned kohe, et noas elab nagu oma võluvaim, mis võtab juhtimise üle ja aitab Sind köögis. Iga lõige on täiuslik, kõik õnnestub…

Legendaarse Rober Herderi kööginoad

Robert Herder on kuulsaim kööginugade ja kokanugade valmistaja Euroopas juba aastast 1872. Kõik kööginoad valmistatakse käsitsi. Kokku kulub kööginoa valmistamiseks keskmiselt 65 tööprotsessi etappi. Erinevalt masstoodangu nugadest nende nugade terad sepistatakse. Terasid tehakse nii karastatud terasest kui süsinikterasest. Süsinikteras on tugevam aga vajab vahete vahel hooldamist. Roostevaba teras ei ole nii tugev aga on rohkem hooldevaba.

Nugade käepidemed valmistatakse klassikaliselt kas kirsipuust, ploomipuust, pöögist, pirnipuust, robiiniast ja oliivipuust või kõige kallimatel profinugadel ka pähklipuust, roosipuust ja eebenipuust. Teatud nugadel kasutatakse käepidemel ka spetsiaalset plastikusegu.

Kööginugade ja kokanugade terade ning käepidemete pikkused, kujud ja proportsioonid on aastasadade jooksul välja timmitud ja täiustatud ning uusi mudeleid luuakse pidevalt juurde.

Jaapani kööginoad

Jaapani kööginoad ja kokanoad otse jaapanist. Meie saksa tootja Robert Herderi noad ja Jaapani meistrite noad on terase- ja lõikeomadustelt sarnased aga siiski erinevad. Paljud jaapani meistite sadade aastate vanused noakujud on ka Euroopas kasutusel. Damaskuse mitmekihilised noaterad on aga suuresti just Jaapani meistrite leivanumber.

NB Uusi mudeleid lisandub valikusse pidevalt. Nii Saksa kui Jaapani kööginoad toodetakse tehases reaalselt tellimuse peale ehk kõik noad on sõna otseses mõttes otse ahjust. Kui noa juures on märge järeltellimisel, siis on nuga hetkel Eesti laost otsa saanud aga juba tehasest siiapoole teel.

Kasuta kampaania soodustusi!

Edasimüügi huvi korral võtke palun ühendust: rodoaed@gmail.com

Loe täiendavalt: Kööginugade teritamine, Lauanuga Old German,

avaleht algus  kokanoad

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: