Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz

Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz on esimene töö mis vaja teha kui uue kasvuhoone koju toote

Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz ei ole keeruline töö aga vajab siiski paar päeva aega. Vastne kasvuhoone omanik võib valida montaazitöö teenusena, mis on mugavam aga maksab lisaraha või siis varuda omale ilus nädalavahetus ja kasvuhoone ise kokku panna.Väiksemate kasvuhoonete puhul on kindlasti mõistlik valik ise paigadada, kuna montaazibrigaadi kulud kohaletulemisel ja väga väikese töö tegemisel on suhteliselt suuremad kui ise omakodus tehes. Kasvuhoone montaaz ongi selline mugavusteenus, mis ei ole hädavajalik aga on muidugi mugav kui ei pea ise tegema.Kasvuhoone paigalduse hind sõltub otseselt töömahust aga seal on ka teatud miinimum kulud, mis on ka väga väikese kasvuhoone paigaldamisel ikkagi samad kui suure puhul.

Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz on sõltuvalt tootjast väga erineva keerukusega

kasvuhoone paigaldus ehk montaaz
Kasvuhoone alusraami paigaldus. Alusraam pannakse kokku jalad ülespoole ja kui diagonaalid on täpselt paigas ning kruvid kinni pingutatud, siis keeratakse kogu raam õiget pidi ja pannakse jalgadega otse valmiskaevatud aukudesse.
Erinevatel kasvuhoone tootjatel on erinevad kasvuhoone konstruktsiooni lahendused ja väga erinev kokkupanemise loogika. Kokkupanemise juhendid on samuti väga erineva tasemega aga üldjuhul üpris näitlikud.Paremad kasvuhoone tootjad on investeerinud tublisti sellesse, et nende mudelid oleksid kerged paigaldada ka täiesti algajale, kes pole kunagi midagi sellist varem teinud. Montaazijuhendid on lihtsad ja arusaadavad nii, et pole vaja istuda ja nuputada. Teised pole jälle sellega vaeva näinud ja nii on turul väga erineva paigalduse keerukusega kasvuhooneid..Me oleme praktikas seda korduvalt kogenud, et teinekord võib 300 eurose hiina kasvuhoone kokkupanemine võtta rohkem aega ja töötunde kui 3000 eurone ja kolm korda suurem korralik Belgia kasvuhoone. Seega kasvuhoone pigaldus ehk montaaz ei sõltu kasvuhoone hinnast.

Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz Euro Serre ja Hobby mudelitele on kõige kiirem ja lihtsam

Kõikide meie kasvuhoonetega tuleb kaasa väga põhjalik aga samas lihtsasti jälgitav kokkupanemise juhend tööetappide kaupa. Tööjärjekord on toodud pildiseeriatena ja vajadusel selgitavate märkustega. Isegi väga suurte Euro-Serre ja Hobby kasvuhoone mudelite montaaz on nagu suure konstruktori kokkupanemine. Suuremate kasvuhoone mudelite puhul on lihtsalt vaja rohkem abilisi suuremate detailide paika panemisel.Meie käest ostetud kasvuhoonetele pakume soovi korral ka kasvuhoone paigaldus teenust. Kuigi kõik Euro-Serre ja Hobby kasvuhooned on lihtsasti paigaldatavad, eelistavad inimesed tihti sellest tööst üldse loobuda ja tellivad nn võtmed kätte variandi. Pole probleemi see võimalus on olemas.Eriti populaarne nn võtme kätte variandi tellimine massiliselt kaks korda aastas – emadepäeval kevadel ja ühe või teise vanema sünnipäeval. Väga palju tellitakse kasvuhooneid kaugel lõuna Eestis või Saartel elavatele vanematele koduaeda kingitusena nii, et kingituse saaja sellest ette midagi ei teagi. Ühel päeval lihtsalt tulevad mehed ja panevad kingituse algusest lõpuni kohapeal kokku ja annavad kasutuse perenaisele või peremehele üle. Kasuta Sinagi seda võimalust kui pole veel selle peale tulnud.

Kasvuhoone paigaldus teenusena

kasvuhoone paigaldus ehk montaaz
Kasvuhoone paigaldus ehk montaaz. Alusraam on koos, nurgapostid ja horisontaaltalad on paigas. Käib seinatalade paigaldus.
Peamine erinevus kasvuhoone ise paigaldamisel ja professionaalse teenuse kasutamisel on töö kiirus ja võib olla ka korrektsus. Ütlen võib olla korrektsus selle pärast, et suure kogemusega montaazi brigaad teeb oma tööd maksimaalse täpsusega aga samas on kasvuhoone kõik detailide kinnitused ja avad valmistatud juba tehases nii suure täpsusega, et väga palju eksimisruumi tegelikult ka endal ei ole. Korrektsust nõuavad veel polükarbonaadi otste kaitseribadega üle liimimine ja kummitihendite valmis lõikamine näiteks.On loomulik, et esimest korda elus kasvuhoone montaazijuhendit uurides võtab paigaldus rohkem aega. Samas on see päris huvitav tegevus kui on veidi aega. On veel üks asi, mille poolest Euro-Serre ja Hobby kasvuhooned on erilised – see on nende õnnestunud kokkupanemise loogika. Belgia insenerid on teinud väga head tööd ja loonud sellise konstruktori, mis võimaldab enamuse montaazi etappidest teha ära ühel inimesel. Keskmise suurusega kasvuhoone puhul on abilist vaja ainult katuse tala paigaldamisel. Suurematel kasvuhoone mudelitel laiusega 6m ja pikkustega juba üle 9m oleks muidugi kolmekesi veelgi tõhusam teha. Ja loomulikult, kui teil on paar sõpra abiks läheb ka kogu töö palju kiiremini kui kõike üksi tehes, kuigi ka see on võimalik.

Euro-Serre ja Hobby kasvuhoone paigaldamise eelised

kasvuhoone kokkupanemine
Kasvuhoone montaaz. Peale seina talade paigaldust pannakse paika katuseotsa talad ja nende peale katuseharja tala. Siin on vaja abilisi kasutada kui ka kõik muu on seni üksi tehtud.
Mis teeb selle võimalikuks ? Nagu piltidelt näha pannakse Euro-Serre kasvuhoone kokku alustades alumistest elementidest ja liikudes kogu aeg kõrgemale. Kõik seina ribid ja katuse detailid pannakse paika alles peale põhiraami paigaldamist. Kui praktiliselt kõikidel teistel kasvuhoone tootjatel tuleb kõige pealt maas neli seina kokku panna ja siis nelja mehega koos nad püsti tõsta – seejuures nurgad uuesti avades, palju ümbertegemisi ja palju aega – siis Euro-Serre kasvuhoone puhul pannakse kõik kohe õigesse kohta. Pole vaja midagi ümber teha. Nii on eksimise ja samuti kasvuhoone detailide ja oma käte vigastamise võimalusi vähem.Räägin omast kogemusest, kuna enne Euro-Serrega tegelemist panime aastaid Taani Juliana kasvuhooneid kokku ja see on nagu öö ja päev. Kui ühe kokkupanek on töö, siis teisel juhul pakub see suisa tegemise rõõmu.

Järgnevalt teeme pildiseeria abil selgemaks millistest etappidest õigupoolest kasvuhoone paigaldamine koosneb

kasvuhoone paigaldus ehk montaaz
Kasvuhoone paigaldus. Polükarbonaatplaadi servalintide liimimine. Ühele poole läheb sinine hingav lint ja teise otsa hermeetiline alumiiniumteip.

Kõigepealt on vaja kokkupanemise juhendiga tutvuda ja kõik detailid sorteerida

Kasvuhooned tulevad mitmes suures pakis – alumiiniumist detailid eraldi ja polükarbonaatplaadid või klaasid eraldi pakkides ja kastides. Jäta plaadi pakendid esialgu kõrvale ja ava kõige suurem ja pikem pakend – alumiiniumist konstruktsioonide kilesse sulatatud pakend. Sorteeri vastavalt juhendile sarnase mõõduga detailid eraldi gruppidesse. Kõik seinaribid kokku, katuse ribid teise kuhja, kõik ukse ja luugi detailid eraldi, pikad profiilid eraldi jne. Selline sorteerimine hoiab Sul hiljem kõvasti aega kokku.Ja ole ettevaatlik, et Sa ei astu alumiiniumprofiilidele peale kui nad maas on. Ka sellepärast on detailide korralik paigutus töömaal oluline. Aluminium on suhteliselt pehme metall ja kui mõni peenem ukseribi jääb õnnetult teiste asjade vahele ja Sa talle peale astud, siis võib ta lihtsalt kõveraks muljuda.

Alusta alusraami kokkupanemisest

Siinkohal tahaks öelda, et kuigi meie kodulehel on alusraami võtmine koos kasvuhoonega valikuline, siis praktikas soovitame alati võtta kasvuhoone koos selle tugeva alusraamiga. Euro-Serre kasvuhoone alusraam kujutab endast tugevast kinnisest karpprofiilist alumiiniumist alusraami kõrgusega 13cm ja laiusega 5cm. Saab loomulikult paigaldada ka ilma alusraamita, sellisel juhul on komplektis tavalise mõõduga profiil alumises servas aga ilma alusraamita kasvuhoone vajab palju täpsemat rihtimist, loodimist ja diagonaalide kontrollimist. Alusraam on nagu tugev põrand, millele on lihtne paigaldada ja mis andestab paljud lohakusvead.
kasvuhoone paigaldus ehk montaaz
Lükanduksele paigaldatakse korralikud tihendid, mis hoiavad külmaga kasvuhoone soojas.
Alusraamil on ka küljes maasse paigaldatavad ankruvaiad, mis lihtsama postvundamendi korral lihtsalt maasse valatakse. Võid lugeda lähemalt artiklist kasvuhoone vundamendi ehitamine. Sellisena asendab alusraam praktiliselt eraldi vundamendi rajamise vajaduse.

Tööjaotus montaazil

Kui Sul on üks või kaks abilist, siis oleks mõistlik kohe alguses jagada tööd ära. Üks abiline võiks hakata kohe alguses uksi ja katuseluuke kokku panema ja teine polükarbonaatplaatidele otsalinte peale kleepima. Polükarbonaatplaatidele tuleb paigaldada ka alumiiniumprofiilid ühte otsa. Mõlemad tegevused võtavad päris palju aega ja tähelepanu, seepärast oleks mõistlik nende töödega kohe alguses tegelema hakata.Kui alusraam on kokku pandud ja maase kaevatud, segusse valatud või varem rajatud kivivundamendile paigaldatud- sõltuvalt millise variandi kasuks oled otsustanud – võib hakata alusraamile seinu peale panema. Kõigepealt nurgapostid – jälgi, et ei eksi kuna nad on erinevad. Peale nurgapostide tulevad seina horisontaalsed talad ja kõik seina vertikaalsed ribid. Ühe otsa talad on ukse märgistusega. Vimasena seina diagonaalid. Alles peale seda võib kruvid lõpuni kinni keerata kuna diagonaalid fikseerivad täpselt täisnurksuse.
kasvuhoone paigaldus ehk montaaz
Kasvuhoone otsaseina elementide paigaldus. Kõik detailid on täpselt viimistletud ja seega on paigaldus lihtne ja mõnus. Kõik klapib täpselt kohale.

Katuseosa paigaldus

Kui alumine karp on koos, siis liigume ülespoole. Paigaldatakse katuse otsa  kolmnurgad. See nõuab natuke kannatlikust ja sõbra abi, et asi ilusti sujuks. Trikk on selles, et otsakolmnurkade peale pannakse ka katuseharja tala või emapuu nagu montaazimehed hellitavalt kutsuvad. Kõiki ühendusi tuleb seni kenasti paigal hoida kuni need kinni saab keeratud. Edasi läheb juba lihtsamaks -katuse ribid, luugi servad, toestavad diagonaalid katusele jne.Kui nüüd on eelnevalt uksed ja katuseluugid kokku pandud ja polükarbonaatplaadid ette valmistatud, siis hakatakse seinu plaatidega katma. Soovitav on plaatida enne katus ja siis seinad, kuna lahtised seinad võimaldavad katusele kergemini ligi pääseda ja redelit sättida. Plaatimisel ehk juba plaadiserva profiilide paigaldamisel jälgi, et plaadid läheksid seina õigetpidi. Väljaspoole jääb UV-kaitsega kiht ja sissepoole niiskuskaitse kattega kiht. See on see No-Drop patenteeritud kiht, mis ei lase Sinu uues kasvuhoones kunagi tekkida tilkadel ja näiteks tomati lehtedele tilkuda. Kõik kondensvesi juhitakse katuserennidesse. Nii hoiame looduslike vahenditega ära paljud taimehaigused.
kasvuhoone polükarbonaadi plaatide kinnitamine
polükarbonaadi plaatide paigaldus tehakse silikoonitud kummitihendi abil, mis hoiab plaate ilmastikukindlalt koos ka tugeva tormiga.

Polükarbonaadi plaatide paigaldus

Kõik plaadid kinnitatakse ja fikseeritakse seintele silikoonitud kummitihendite abil. See on jällegi üks väga nutikas leiutis. Tihendit on lihtne paigaldada ja vajadusel ka uuesti maha võtta. Kui aga avaldada plaadile survet otse, siis ajab tihend profiili sees kidad vastu ja hoiab kasvuhoone plaate kinni erakordselt suure jõuga ja praktiliselt veekindlalt.

Ukse ja katuseluukide paigaldus

Viimasena paigaldatakse kasvuhoone uks ja tõstetakse paika katuseluugid. Uksel on nii sees kui väljas käepidemed. Lükanduksel on üleval servas korralikud suured rullrattad, mis liiguvad kaitstult profiili sees ja tuuletõmbuse ning külma eest kaitsevad ukseava igast küljest karvased tihendid. Nüüd jääb vaid katuseluugi automaatsed avajad panna, paigaldada seinale vajalikud kasvuhoone riiulid ja peale taimede istutamist paigaldada automaatne kastmissüsteem. Kasvuhoone lakke saab paigaldada konksud taimede sidumiseks või spetsiaalse taimede kinnituse toru, mis ulatub ühest kasvuhoone otsast teiseni.Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria Kasvuhoone värvimine,  Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajaleKasvuhoone on investeering tervisesse, 7 põhjust kasvuhoonet pidada, kasvuhoonet paigalda sügisel, polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, kasvuhoone-värviga või värvita, kasvuhoone puhastamine, kasvuhoone kaitsmine tormiga, 2015 a. kasvuhoone trendid, kasvuhoone talvine kasutamine, kasvuhoone kasutamise abivahendid, kasvuhoone kütmine ja valgustamine, mida kasvuhoones kasvatada, kurgisordid kasvuhoonesse, Paprikasordid, tomati külvamine, pikeerimine, kasvatamine, tomati kasvatamine kasvuhoones,Kasvuhoone mudelid Sinu aedaKastmissüsteemid kasvuhoonesse
kasvuhoone kokkupanemine on valmis
Kasvuhoone montaaz on valmis. Luuk kinni ja tomateid kasvatama !

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: