Allahindlus! -23%

Pesakast varblastele – Varblaste terass

119.99 

Postitus 1-3 tööpäeva jooksul

Laost otsas

Tootekood: 590 Kategooriad: , ,

Kolmikpesa mõlemale eestis elavale varblase liigile.

Varblased toidavad oma poegi eranditult putukatega ja eriti lülijalgsetega. Seega on neil väga eriline roll kahjurputukate  kontrolli all hoidmisel põllumajanduses ja aianduses. Varblaste puhul kui väga tavaliste lindude puhul unustatakse tihti ära kui eriline roll neil loodustasakaalu hoidmisel kanda on. Linnainimesele on nad aga lihtsad toredad kaaslased.

Varblase pesakastide grupp linnahoone fassaadil

Viimastel aastatel on mõlema varblase nii koduvarblase kui põldvarblase arvukus Euroopas drastiliselt langenud ja mõnest piirkonnast on nad päriselt kadunud. Põhjalikud uurimised on kinnitanud, et see dramaatiline arvukuse languse protsess on sarnane igal pool Euroopas. Peamiseks põhjuseks varbalste kadumisele on sobivate elukohtade kadumine- vanad majad tihendatakse euroremontide käigus nii ära, et ühtegi pesakohta ei jää ning uushooned on juba algusest nii siledad ja lihtsa fasaadiga kus lihtsalt pole pesakoha võimalusi.

Pesakasti paigalduse asukoht

Päris kena

Igasugust tüüpi eluhoonetel asulates, tööstushoonete ja rajatiste seintel, põllumajandushoonete nagu küünid, laudad ja kuurid ja samuti tehaste fassaadidel. Paigaldada vähemalt 2m kõrgusele maapinnast.

1 meetod: Lihtne pinnapealne paigaldus otse seinale kasutades kaasasolevaid kruvisid ja tüübleid

2 meetod: Täielik installatsioon seina sisse- pesakasti plokk laotakse seina sisse ehitusel või paigaldatakse seina sisse hiljem. Vältimaks seina alajahtumist pesakasti koha pealt soojustakse pesakasti tagune seina osa täiendavalt või paigaldage pesakasti plokk kohe küllalt sügavale..

 

Puhastamine ja kontroll

Varblase pesakast hoone fassaadil

Puhastamine on soovitatav kuid mitte tingimata vajalik. Kinnituskonksu 180 kraadi pöörates saate esipaneeli eemaldada ning pesa kergesti puhastada.

Material:

SCHWEGLER õhku läbilaskev ja pikaealine puit-betoon

Värvus:

Helehall korpus ja liiva tooni esipaneel

Komplekti kuulub:

  • Pesakast 1SP
  • Kinnitusvahendid

Lennuava suurus:

3x topeltovaalsed avad

Seinale paigalduse skeem

Põldvarblane ja Koduvarblane ja mõnikord ka teised sama tüüpi pesakasti eelistavad linnud nagu näiteks tihased, Lepalind, Must Kärbsenäpp ja Kaelus Kärbsenäpp

Pesakasti kaal:15 kg

 

 

 

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: