Muruseemned

Muruseemned igasugusele vajadusele. Pikaajaline ja vastupidav muru nõuab head seemet. Rodoaed valikus on kõige populaarsemad muruseemned, mis on ennast aastatega tõestanud. Heas muruseemnesegus on Eesti oludesse vastupidavad liigid. Märgusõnadeks on vastupidavus.

Muruseemne segudes kasutatavad liigid

Punane aruhein (Festuca rubra) on kitsalehine, tiheda kasvuga põuakindel kõrreline. Punast aruheina iseloomustab ka hea varjutaluvus ja külmakindlus. See liik on aedadesse ja varjulistele aladele mõeldud segude peamine koostisosa. Aruheinal on kolm alamliiki: punane aruhein annab jõulisuse ja taastumisvõime, lühivõsundiline aruhein on tihe ja osaliselt taastuv ning harilik aruhein tagab muru tiheduse.

Aasnurmikas (Poa pratensis) on parima tallamiskindlusega. Seepärast on aasnurmikas oluline koostisosa spordi- ja suure tallamiskindlusega aladele mõeldud murusegudes. Aasnurmikas on hea põuakindlusega ja toibub pärast kuumaperioodi kiiresti tänu maaalustele risoomidele. Aasnurmikas on ka hea külmakindlusega.
Harilik nurmikas (Poa trivialis) on vastupidav nii varjulistes kui ka niisketes kasvutingimustes.
Karjamaa-raihein (Lolium perenne) on hea tallamiskindluse ja kiire kasvuga. Seda lisatakse murusegudele, et muuta ala kiiresti roheliseks.
Kink-aruhein (Festuca trachyphylla) on suurepärase põuakindlusega, millele lisandub hea külmakindlus ja väga peened lehed.
Väikeseleheline valge ristik (Trifolium repens) seob õhust lämmastikku ja muudab selle teistele taimedele sobivaks väetiseks. Kui valge ristik kasvab muru sees, sobib see väetis ka kõrrelistele ja tagab lopsaka, pilkupüüdva ja rohelise muru kogu hooaja vältel.
Roog-aruhein (Festuca arundinacea) sobib suurepäraselt kuumadele ja kuivadele aladele. Roogaruheinal on hea tallamiskindlus ja varjutaluvus. Roog-aruheina juurestik on väga sügaval, tagades taimele hea veevarustuse ja jahutuse. Tänu nendele omadustele on roog-aruhein üks kuumadele ja kuivadele oludele mõeldud murusegude peamistest koostisosadest.

Tee enda jaoks paeim valik!

avaleht algus  seemned

 

Näitan kõiki 5 tulemust

Koduaiamuru 1kg
Hinnanguga 0 / 5
9.99  Lisa korvi
Koduaiamuru valge ristikuga 1kg
Hinnanguga 0 / 5
10.99  Lisa korvi
Spordimuru 1kg
Hinnanguga 0 / 5
9.99  Lisa korvi
Varjumuru 1kg
Hinnanguga 0 / 5
9.99  Lisa korvi
Kassimuru 140g Mahe
Hinnanguga 0 / 5
3.99  Lisa korvi

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: