Allahindlus! -15%

Digitaalne niiskuse mõõtja- Blumat digital

Original price was: 62.50 €.Current price is: 52.99 €.

Postitus 1-3 tööpäeva jooksul

Digitaalne niiskuse mõõtja Blumat Digital on geniaalselt lihtne ja töökindel andur pinnase niiskuse mõõtmiseks. Aitab teha õigeid otsuseid kastmisreziimi muutmiseks, eriti suuremates pottides, välikonteinerites õues, maasse istutatud pottides. Samuti talveaedaes ja botaanikaaedade kasvuhoonetes, kus on suured taimed pinnasesse istutatud ja mille tegelikku niiskusreziimi on raske määarata.

On väga raske hinnata õigesti niiskuse taset pottides pelgalt pindmist pinnasekihti katsudes. Pinnas poti sügavuses võib olla veel väga märg kuigi poti pind on juba täiesti kuiv. Rohkem taimi hävib alati pigem ülekastmisest kui kuivusest, eriti kui seda teha pealiskaudse hinnangu alusel. Kui ka taim ei lähe ülekastmise tõttu välja peab ta ikkagi taluma suurt stressi pidevalt vale reziimiga kastmise pärast.

Anduri tensiomeeter mõõdab niiskustaset sarnase jõuga, millega taime juured imevad pinnasest niiskust. See jõud, mida mõõdetakse alarõhuna  mbar ühikutes, kuvatakse niiskustasemete vahemikena: kõrge tase= kuiv, madal tase=niiske. Niiskuse mõõtmise ulatus on 10-750 mbar, tavalised niiskusmõõtmise tulemused jäävad vahemikku umbes 100-300 mbar. Andur on võimeline mõõtma niiskustaset kõikides pinnasetüüpides, samuti turbas ja granuleeritud pinnases.

Anduri pikkus on 24cm, maksimaalne kasutussügavus aga 18cm.

Komplektis sisaldub niiskusandur koos sensorivardaga.

Lühidalt digitaalse niiskusanduri paigaldusest ja kasutusest

Niiskusandur Blumat Digital tuleb enne kasutamist veega täita. Selleks keerake anduri kork maha, täitke kraani all veega ning paigaldage kork uuesti peale.

Järgmisena suruge niiskusandur taime poti pinnasesse nii sügavale kui saab või kuni anduri korgi kaelani.

 

Niiskusandur Blumat Digitali näidu kuvamiseks vajutage korraks kävitusnupule ja andur kuvab hetke niiskusnäidu pinnases. Niiskust mõõdetakse siis all anduri keraamilise koonuse juures ehk te saate teada milline on näiteks palmipoti tegelik niiskustase poti sees. Mida suurem number seda kuivem pinnas, mida väiksem, seda niiskem.

Kui oled korra niiskusmõõtjat proovinud ja sellega harjunud, siis enam vanaviisi tunde järgi taimi üle kasta ei taha. Seda räägivad kõik kasutajad, kes on selle abivahendi kasutusse võtnud. Proovi järgi.

 

avaleht algus lisavarustus kastmine suur Blumat

 

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: