Allahindlus! -22%

Profimudel Herilaste ja vaablaste suur koloonia pesakast

199.95 

Postitus 1-3 tööpäeva jooksul

Laos

Herilaste kolooniale sobib pesakast.

Paljudes Euroopa riikides nagu näiteks Saksamaal ja Austrias on herilased väga range looduskaitse all. On teaduslikult tõestatud, et herilased ründavad või nõelavad inimest ainult absoluutselt enesekaitse olukorras. See tähendab, et kui neid jälitada ja pesa läheduses taga ajada. Herilase nõelamine ei ole meile ohtlikum kui tavalise mesilase torge küll aga tervisele kasulik.

Herilased toituvad õietolmust, viljadest ja puumahlast kuid oma vastseid toidavad nad ainult putukatega nagu kärbsed, parmud ja teised. Seetõttu on nad putukate loodusliku tasakaalu hoidmisel nii niidul, aias kui metsas väga olulised tegeleased. Kui herilasi peaks oluliselt vähemaks jääma saab tasakaal kiiresti häiritud ja see toob omakorda kaasa paljude kahjurputukate plahvatusliku levimise, mis kahjustab nii aedu kui metsamajandust.

Kas teadsid, et üks herilaste koloonia toidab oma vastsetele kuni 0,5kg putukaid päevas!

Schwegleri herilase stardikomplekti ja suure koloonia pesakasti paigaldamine on lihtne viis aidata oma koduümbruse herilasi. Stardikomplekt on loodud paljude aastate pikkuse teaduslike uuringute tulemusena ning loob pesakastis herilastele ideaalsed klimaatilised tingimused. Pesa sissepääsuava on hoolikalt disainitud ja patenteeritud kuju ja ehitusega, mis sobib herilastele kõige paremini. Samuti hoiab lennuava eemal linnud ja hiired, kes võiksid muidu kolooniat ohustada.

Herilaste stardikomplekti pesakast on ideaalne uue koloonia rajamisel ja väiksemate herilase kolooniate asustamisel. Kui pesakoloonia aastatega suuremaks kasvab või hakkab otsima suuremat õõnsust, soovitame panna üles meie täismõõtmeline Herilase Pesakast. Üldiselt on soovitatav kasutada stardikomplekti koos suure pesakastiga.

 

Paigaldus: Paigalda kõrgusele min 4m päikeselisel kohale puu otsa. Paigalda metsa servale, lagendikule, raiesmikule, pargipuule. Kõige parem on paigaldada okaspuule nagu kuusk või mänd. Otsene ala lennuavade ees peab olema okstest vaba. Parim kaugus teisest suurest herilaste pesakastist on vähemalt 100m. Nii ei ole ohtu, et kaks kolooniat hakkaksid territooriumi pärast võitlema.

Puhastamine: Kõige parem on puhastada aprillis järgmisel aastal peale paigaldust. Talveks jäta puu otsa ja ära puutu kuna seal talvituvad paljud kasuliku putukad.

Kasutamine: Pesa rajatakse tavaliselt maikuus ja elu käib aktiivselt kuni suve lõpuni. Detailsed juhised on kaasas pakendis.

 

Komplektis koos galvaniseeritud riputusaasaga.

Mõõdud: kõrgus 60cm , laius 28cm ja pikkus 25cm

Kaal: ca 14,5 kg

 

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: