Kurgiseemned

Kurgiseemned on troopilise päritoluga ja vajavad ettekasvatamist

Kurgiseemned külvatakse aprillis-mais. Avamaakurgi seemned võib külvata otse peenrasse. Kurgiseemned tuleb külvata sooja mulda, kui mulla temperatuur on üle 12°C. Kurgitaim armastab palju soojust, valgust ja niiskust, samuti vajab kurk viljakat kergelt happelist mulda. Kasvukoha temperatuur võiks päeval olla 20-25°C ning öösel 17-18°C.

Kurgiseemned on mugav külvata kasvutableti sisse või mullaseguga kõdunevasse ettekasvatuspotti. Siis ei ole ümberistutamisel vaja juuri vigastada ja edukuse protsent on suurem.

Kasvuhoonetes kasutatakse tavaliselt kaherealist istutusskeemi. Ridade vahe jäetakse 50-60cm ning taimede vahe reas peaks olema 30-40cm (avamaal on soovitav samuti 50-60cm vahekaugus jätta). Kasvuhoones võib ühele ruutmeetrile istutada kuni 4 taime. Kasvuhoones tuleb kurgitaimed kindlasti üles siduda.

Kurgitaimede kastmiseks on kõige parem kasutada keraamiliste anduritega automaatset kastmissüsteemi kuna siis saavad taimed niiskust ühtlaselt ja viljad kasvavad parima maitsega. Kui kastmisel taim läbi kuivab ja siis läbikuivanud juurepalli üle kasta, hakkab kurgitaim stressiga võitlema ning vilja maitseomadused lähevad kaduma. Kurk tuleb kibe ja puine.

Kasutamine: Kurki kasutatakse peamiselt värskelt ja sobib ideaalselt marineerimiseks ja hapendamiseks. Pikad ja poolpikad kurgid on väga head erinevate salatite, konserveeritud salatite valmistamiseks.

Kurgitaimede kasvatamiseks kasvuhoones või verandal kasuta automaatse kastmisega mugavaid konteinereid.

avaleht algus  seemned

Näitan kõiki 12 tulemust

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: