Paprika seemned

Paprika seemned on troopilise päritoluga ja vajavad ettekasvatamist

Esimesed külvid tehakse veebruari lõpus või märtsi alguses. Paprika seemned külvatakse kuni 1,5 cm sügavusele ning idanemine peab toimuma soojas, optimaalne  25°C.

Paprika seemned on mugav külvata kasvutableti sisse või mullaseguga kõdunevasse ettekasvatuspotti. Siis ei ole ümberistutamisel vaja juuri vigastada. Paprika puhul on see eriti oluline kuna juurte vigastamist ta ei andesta.

Paprika seemned idanevad kiiresti. Juba 4-7 päevaga on väljas esimesed idulehed. Kui on külvatud lahtisess mulda, siis on vaja kindlasti tõusmed pikeerida kui on ilmunud 2 esimest pärislehte. Aga siis ettevaatlikult.

Enne kasvukohale istutamist peab taimi välisõhu ja päikesega harjutama. Kasvuhoonesse võib paprika taimed istutada kui öökülmad on möödas. Paprika taimede vahekaugus 50 cm.  Soovitav on esimene õis ära näpistada, siis jõuab taim kasvatada  tugevama juurestiku.

Paprika kastmiseks on kõige parem kasutada keraamiliste anduritega automaatset kastmissüsteemi kuna siis saavad taimed niiskust ühtlaselt ja viljad kasvavad parima maitsega. Kui kastmisel taim läbi kuivab ja siis läbikuivanud juurepalli üle kasta, hakkab taim stressist kasvatama viljale peale paksu nahka ning parimad maitseomadused on kaduma läinud. Vili on siis puine ja maitsetu.

Paprika kasutamine. Erksavärvilised paprika ja pipra viljad on maitsvad ja tervislikud. Neis on palju A, C ja E- vitamiini. Paprika kasutamise võimalusi on väga palju: värskelt, küpsetatult, grillitult, marineeritult. Paprika on asendamatu köögivili Aasia, India, Mehhiko köögis.

Paprika taimede kasvatamiseks kasvuhoones või verandal kasuta automaatse kastmisega mugavaid konteinereid.

 

avaleht algus  seemned

Näitan kõiki 11 tulemust

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: