Kiletiivaliste majad

Kiletiivaliste majad on hädavajalikud igasse aeda. Enamik kiletiivalisi nagu metsikud mesilased, liivaherilased ja tavalised herilased, kes elavad õõnsustes ja aukudes ei tee oma pesaauke ise. Selle asemel kasutavad nad teatud tüüpi põrnikate poolt tehtud käike kuhu ehitavad oma pesad. Meil on aga olemas mugav võimalus panna üles eriala spetsialistide poolt loodud kiletiivaliste majad kus on palju neile meelepäraseid auke ja avausi.

Kuna kiletiivalised kontrollivad kahjurite arvu aias on neil väga suur ökoloogiline, põllumajanduslik ja ka majanduslik tähtsus. Lisaks sellele on nad peamised taimede tolmutajad ja tagavad sellega loodusliku tasakaalu taimede ja putukate vahel.

Peab meeles pidama, et ilma tolmeldajate putukateta ei saaks ka inimesed kasvatada ühtegi kultuurvilja, millest me kõik sõltume. Ilma mesilasteta poleks ei põllumajandus ega karjakasvatus lihtsalt võimalikud.

Kuna suur osa meie loodusmaastikust on muudetud kultuurmaastikuks, siis ei ole seal enam piisavalt looduslikke pesakohti. Seega on meie võimalus ja tegelikult ka kohustus metsikute mesilaste ja teiste kiletiivaliste ees pakkuda neile sobivaid pesakohti.

Kiletiivaliste majad kategoorias on toodud erineva ehitusega pesakolooniad, mis sobivad erinevatele kiletiivaliste liikidele. Eri asukohas eelistavad kiletiivalised erineivaid pesakolooniaid. Järelikult on soovitav aeda, marjaaeda või põllule panna üles korraga eri ehitusega mudeleid. Järgnevatel aastatel saab lisada juurde neid mudeleid, mida on kõige rohkem asustatud.

Kiletiivaliste majad peaks olema igas Eestimaa aias. Nii saad anda oma väikese aga olulise panuse eluslooduse toetamiseks ja samuti tagada, et Sinu aias oleks nii marjapõõsastel, maasikatel kui õunapuudel alati maksimaalselt vilju küljes.

avaleht algus pesakastid putukahotellid

Näitan 1–12 tulemust 18-st

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: