Oma kasvuhoone- 7 põhjust kasvuhoonet pidada

Oma kasvuhoone. Miks peaksin pidama kasvuhoonet ja kasvatama ise omale köögivilja kui poest osta on lihtsam. Toome sellesse teemase natuke rohkem valgust. Mõned head põhjused Sulle miks võiksid eelistada kasvuhoone pidamist. Loodame, et lugu annab inspiratsiooni ja paneb mõtlema.

1. Kasvuhoonest kõik küpselt ja värskelt otse lauale

Oma kasvuhoonest saad kõik värskelt ja küpselt otse lauale. Ise kasvatades võib tomatid, paprikad ja teised köögiviljad lasta küpseda täielikku küpsuseni. Pole vaja toorelt korjata ja kuskile transportida. Me kõik teame millise maitsega on kaupluse nn kummitomatid, mis kaugel maal toorelt korjatud ja pikalt säilitatud. Selle asemel võid süüa hea maitsega küpseid vilju.

2. Oma kasvuhoones parem sortide valik kui kauplusest

Saad kasvatada väärtuslikke tomati ja paprika sorte, mitte kaubanduslikke ja transpordikindlaid sorte. Kaubanduse jaoks valitakse eelkõige sordid, mis kasvavad kiiresti ja on nii paksu koorega, et kannatavad igasugust transporti ja pikaajalist säilitamist. See on arusaadav kui pead vilju kauge maa taha vedama. Kodus kasvatamisek saad aga valida just kvaliteetsete viljadega ja parimate maitseomadustega köögivilja sorte.

3. Mürgivabad viljad kasvuhoonest

Väga oluline võit on see, et oma kasvuhoones saad kavatada mürgivabad viljad. Kui taimekaitsemürkidest läbiimbunud masstoodangu tomatid ja teised viljad kahjustavad meie immuunsüsteemi, tekitavad vähki ja kutsuvad esile teisi hädasid, siis puhas toit annab jõudu ja tugevdab Sinu immuunsüsteemi. Toit peakski olema inimese energia ammutamise allikas, mitte ohuallikas. Seda saame kergesti vältida ja kasvatada oma perele ise puhtad köögiviljad.

4. Kasvuhoone stressi vastu

Oma kasvuhoones toimetamine ja taimedega koos olemine on üks parimaid viise võidelda stressi ja ülekaalulisuse vastu. Siin ei olegi nagu rohkem juurde lisada. See on ju lihtne ja arusaadav. Vihast ja stressis aednikku on lihtsalt väga raske ette kujutada. Samuti on aias toimetades ja oma kasvatatud aedviljadest üpris võimatu ennast paksuks süüa. Taimedega askeldamine maandab aga väga tõusalt nii emotsionaalseid kui füüsilisi pingeid. Jällegi teadlaste poolt tõestatud fakt.

5. Oma kasvuhoone kaitseb toidutaimi raskemetalli aerosoolide eest

Viimastel aastatel on lisandunud veel üks hea põhjus, miks on hea oma toiduained kasvuhoones ehk katmikalal kasvatada. Kõik on ilmselt vähemal või rohkemal viisil kuulnud moodsast geoinsenerlusest, mille käigus puistatakse lennukitelt iga päev miljoneid tonne raskemetallide, alumiiniumi ja fluoriidi nanoosakesi ehk aerosoole meie atmosfääri. Mis iganes on selle pritsimise eesmärk, on see aerosool sissehingates ja taimedele ladestudes väga mürgine. Suurim kogus neid mürgiseid ühendeid sajab alla aga vihmadega. On avastatud, et kasvuhooned ja katmikalad on selle toksilise metallitolmu eest oluliselt rohkem kaitstud kui avamaa peenrad. Seega kasvuhoones kasvatatud taimed sisaldavad oluliselt vähem raskemetalle kui avamaal kasvatatud ja aerosooli setetele kaitsetud taimed.

6. Ühendus loodusega taastab inimese sisemise tasakaalu

Meie sisemise tasakaalu taastamiseks pole tihti üldse palju vaja. Mõnele mõjub hästi joogaharjutuste tegemine, teisele sobib paremini pikkade jalutuskäikude tegemine looduses aga kõigile mõjub hästi iga päev paar minutit käed mullas askeldamine. Linnas elades on väike kasvuhoone tihti meie ainuke võimalus natukenegi loodusega ühendust leida. Piisab isegi väikesest korruselamu rõdule paigaldatud kompaktsest kasvuhoonest, et hoida ära kõige hullem.

7. Oma kasvuhoone soetamine on parim investeering Sinu tervisesse

Oma kasvuhoone annab Sulle paindlikkuse. Tõsi, korralik eluaegne kasvuhoone maksab raha aga see on tõesti väga hästi paigutatud raha. Kuidas hinnata oma tervise väärtust rahas? Kui palju maksab sinu laste allergiavaba elu või gripivaba sügis?

Tihti on öeldud, et kui ma jagan oma kasvuhoone hinna selle paarikümne kilo tomatite peale, mis sealt suvega saan, siis need tomatid on ju kallimad kui poes! Loomulikult. Aga neid tomateid ei saa oma toiteväärtuselt ka kuidagi poe omadega võrrelda.

Väga hästi ütles sellise jutu peale üks meie klientidest, kes võrdles, et me ehitame ju paljud omale saunu suvilatesse. Sauna ehitus maksab ju väga palju ja kui me jagame sauna maksumuse ühe pesukorra peale, siis maksab pesemine ju väga väga palju! Ometi me ei rehkenda ju kunagi sauna puhul nii. Saun on elu osa. Samuti on tervislik toitumine täisväärtusliku elu osa.

 

Oma kasvuhoone valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Loe veel: Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale, Mida kasvuhoones kasvatadaKasvuhoone soojapidavus, Kasvuhoone hooldustööd sügisel

4 Comments
Newest
Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Helle Kaasik
Helle Kaasik
4. apr. 2016 22:27

Muidugi on kasvuhoone kasulik ja mõnus, aga see lennukitelt raskemetalli nanoosakeste puistamise jutt on küll jama. Ei tasu ikka kõike uskuda, mida Telegram kirjutab.

kaire
kaire
11. veebr. 2015 11:12

Selgitage palun. Kui soovin kõrgema vundamendiga kasvuhoonet, siis kas taimed liiga all, pimeduse varju ei jää. Sest mullapiir asub ju pimedas, muidu algab klaas mullapiiril? Ma ei saa aru.

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: