Kasvuhoone puhastamine sügisel

Nüüd kui suurem kasvuhoone kasutamise hooaeg hakkab selleks aastaks läbi saama on paras aeg võtta ette kasvuhoone puhastamine ja talveks ettevalmistamine.

Kasvuhoone sügisestest hooldustöödest oleme varem põhjalikult kirjutanud aga seekord keskendume konkreetselt kasvuhoone pesemisele. Aktuaalsete artiklte teemad tulevad ikka sellest mida kasvuhoone kasutajate poolt on sageli küsitud. See on nagu kahepoolne koostöö – teie oskate õigeid küsimusi esitada ja meie omalt poolt katsume teemat selgitada. Võidavad kõik.

Üsna sageli tekib küsimus peale uue kasvuhoone soetamist, et kuidas tohib uut ja uhket kasvuhoonet üldse pesta ja puhastada et ilusaid pindu mitte vigastada. Korralikud kasvuhooned on tegelikult üsna tugevad ja vastupidavad ja ei vaja väga õrna kohtlemist. On aga asju mida võiks arvestada, et Sinu ilus kasvuhoone ka aastate pärast sama kena välja näeks.

Kasvuhoone puhastamine ehk pesemine

Kõiki kasvuhooneid (ok mitte kilekasvuhooneid) saab kergesti puhastada survepesuriga pestes. Survepesuriga saab uhtuda välja alumiiniumprofiili unarustest liiva ja mustuse ning klaasidelt ja plaatidelt lahtise mustuse. Selleks, et kasvuhoone aga tõeliselt säraks võiks klaasi ja polükarbonaadi pinnad lausa puhastusvahendiga ära pesta.

Polükarbonaadiga kasvuhoone puhastamine

Polükarbonaadi puhul peab tõesti arvestama, et väga määrdunud ja liivast polükarbonaadi pinda lapiga kuivalt höörudes võime ta ära kriimustada. Isegi juhul on kriimustamine visuaalne vigastus, mis on päikese käes kriimudena näha aga materjalile ta suuremat viga ei tee ja taimedele pole sellest ka midagi. Kriimustamisel on siiski üks halb külg – nimelt järgmine kord määrdub ta juba kergemini kuna kriimudest karedama pinna peale kinnitub tolm kergemini kui kriimudeta libeda polükarbonaadi pinnale. Selle pärast oleks targem puhastada polükarbonaadi pindu suure veega. Sellest kohe lähemalt.

No-Drop polükarbonaadi eripärad puhastamisel

Kui jätame kõrvale odavad hiinakad, mille katteks kasutatakse tavalist ehituslikku plastikplaati, siis on polükarbonaadil alati kaks poolt. Välimine pind on toodetud vastu pidama päikese UV-kiirgust ja äärmuslikke temperatuure. Sisemine pind, mis on vähemalt meie mudelitel kaetud No-Drop tefloni sarnase kattekihiga. See No-Drop tehnoloogiline kattekiht kasvuhoone sisepinnal väldib niiskuse kogunemist tilkadeks ja juhib kogu kondseeruva niiskuse ära vihmaveerennidesse. Samas on ta tundlik tugevale kriimustamisele.

Selle puhastamisel peab lihtsalt arvestama, et ta on lisaks muudele headele omadustele ka kergelt mustust hülgav aga ka kergemini kriimustuv kui plaadi välispind. Sellest tulenevalt piisab Euro-Serre ja Hobby kasvuhoonete No-Drop polükarbonaadiga sisepindade puhastamiseks tihti juba voolikuga uhamisest. Suurem mustus jookseb koos veega ise maha. Kui pinnad on aastaid puhastamata ja mustus on kihtidena kinnistunud aitab kenasti survepesuriga pesemine.

Polükarbonaadi pesemisel on oluline, et enne svammiga ja puhastusvahendiga pesemist tuleb kindlasti voolikuga või survepesuriga kõik lahtine mustus ja liiv maha loputada. Sellega väldime pinna kriimustamist. Kui survepesuriga on esmane mustus maha uhutud saame seebise lapiga või svammiga pinnad üle pesta ja uuesti pesuriga üle uhtuda. Nii saame sätendava pinna mis ei erine eriti uhiuue kasvuhoone väljanägemisest.

Klaaskasvuhoone pesemine ja puhastamine

Kuna väga paljud kasvuhooned on kombineeritud kattega ehk seinad klaasiga ja katus polükarbnaadiga, siis peaks ütlema kasvuhoone klaasiosa pesemine. Kasvuhoone klaasidena kasutatakse tänapäeval juba standardina 4mm karastatud ja lihvitud turvaklaasi (vene ajal kasutati tavalist 3mm kildudeks purunevat klaasi). Kuna see on praktiliselt samasugune klaas kui elumaja akendel, siis käib ka tema pesemine sama moodi. Kui soovite päris kirgast pinda ilma kuivanud vee täppideta, siis tasub pesta ja kuivatada kummiga. Paar tilka äädikat loputusvette teeb klaasid eriti säravaks.

Kasvuhoone pesemise töö järjekord

Paljude jaoks on järgnev jutt naeruväärselt elementaarne aga igaks juhuks ütleme ikka välja. Tööjärjekord kasvuhoone pesemisel on väljapoolt sissepoole ja ülevalt allapoole.

See tähendab, et kõige pealt pestakse survepesuriga põhjalikult kasvuhoone konstruktsioon, uksed ja katuseluugid. Järgmisena uhutakse esmasest mustusest puhtaks kasvuhoone plaadid ja klaasid. Seejärel pestakse vahendiga plaatide pinnad ja klaasid ning loputatakse üle ja kuivatakse kui vaja.

Ülevalt all tähendab seda, et enne pestakse katus ja seal allapoole seinad lihtsalt selleks, et oleks kergem allapoole mustusega võidelda. Samuti seestpoolt enne lagi ja siis seinad.

Väljaspoolt sissepoole ehk enne välispind ja siis kasvuhoone seest pesemine annab selle praktilise eelise, et sisepindu pestes oleks meil tulemus paremini näha. Seest pestes peame esiteks töötama vastu valgust ja lage pestes segab meid ka kaela pritsiv vesi. Kõik see kokku teeb sisepesu tülikamaks kui välispesu ja pesemata jäänud kohad jäävad kergesti kahe silma vahele. Kui aga välispind on juba puhas ja sätendav on see protsess oluliselt kergem.

Loodame, et said sellest inspiratsiooni ja haarad nüüd kohe vooliku järele ja tormad oma kasvuhoonet pesema.

 

Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale

Loe lisaks:

Kasvuhoone valiminePolükarbonaat või klaas kasvuhoonel?, Kasvuhoonet paigalda sügisel ja taimi külva kevadel, Kasvuhoone kasutamine talvel, Kasvuhoone kaitsmine tormi korral, Kasvuhoone on investeering tervisesse, Kasvuhoone hooldustööd sügisel, Kasvuhoone montaaz, Kasvuhoone soojapidavus, Mida kasvuhoones kasvatada, 7 põhjust kasvuhoonet pidada, Milliseid abivahendeid kasvuhoones kasutada?, Konteineraiandus kasvuhoones, Tomati kasvatamine kasvuhoones

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid:
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x