Kasvuhoone valimine. Mida arvestada, et tuleks hea valik.

Kasvuhoone ostmine on suur samm kuna selle valikuga elame aastaid, hea kasvuhoonega lausa aastakümneid. Mida siis silmas pidada, et see valik saaks tehtud kohe parimal viisil ja tulemusega võiks rahule jääda ka aastate pärast.

Saame jagada teiega neid kogemusi ja kasvuhoone omanike tagasisidet, mida oleme viimase 15 aasta jooksul Rodoaed.ee kasvuhoone kaubamajas saanud. Mingil hetkel on paljud küsimused ja olukorrad korduvad ja nii on nendest kasulik õppida. Loodame, et saame Sulle natukene abiks olla.

1. Kasvuhoone ei ole kunagi liiga suur. Vali suurus alati varuga.

Esimene rusikareegel mis oleme praktikas õppinud on see, et kasvuhoone ei jää kunagi tühjaks ja ei ole ka kunagi liiga suur.

Kui Sul tekib soov kasvuhoonet hankida ja valik on – kui suur peaks kasvuhoone olema, siis meie soovitus on selline.

Märgi esmalt nööridega aias maas ära kui suur võiks kasvuhoone olla sest nii saad parema visuaalse ettekujutuse ja siis lisa julgelt natuke juurde. Asi on selles, et kui Sul pole varem kasvuhoonet olnud, siis pigem oled otsustamisel liiga ettevaatlik ja hiljem on kasvuhoones üsna kitsas. See on natuke nagu tühjas valges korteris ruumi hinnates- jube suur ja avar- ja siis kolid mööbliga sisse ja ei saa aru miks korter on kokku tõmmanud.

Seega kui oled suuruse umbes paika pannud, pane julgelt natuke juurde ja võta sammu võrra suurem kasvuhoone kui alguses plaanitud. Seda otsust Sa kindlasti ei kahetse. Kasvuhoone suurust ei saa hiljem muuta ja oleks kahju, kui pead suuruses pettuma juba järgmisel hooajal.

2. Kasvuhoone proportsioonid. Milline oleks parem valik.

Vahel on meil kasutada olev ruum piiratud ja saamegi valida ainult kasvuhoone kindlate etteantud mõõtude järgi. Sellisel juhul küsi meie spetsialistidelt nõu eritellimuse osas ja kindlasti nad saavad aidata just Sinu oludele vastava lahendusega. Tavaliselt on aga aias ruumi üsna vabalt ja kasvuhoone täpne suurus ei ole piiratud.

Võib olla on teil valik kas valida sama suuruse juures kitsas ja pikk kasvuhoone või laiem ja lühem. Tegelikult tuleb seda üsna sageli ette. Kumb on parem variant.

Mõned asjad, mida võite arvestada.

Kui valida sama pindala puhul näiteks 236cm ja 309cm laiuse Maxi mudeli vahel, siis esimesel juhul saate teha kasvuhoonesse kaks rida peenraid ja ühe vahekäigu, teisel juhul saab teha juba 2 vahekäiku ja 3 peenrarida. Laiemas mudelis saate antud juhul ruumi tõhusamalt ära kasutada.

Teine eelis, mis laiemal mudelil tuleb on kõrgem lagi. Klassikalisel viilkatusega kasvuhoonel on laiemal mudelil sama raha eest kõrgem lagi. Antud juhul Maxi 236cm mudelil on lae kõrgus 2,36m ja 309cm mudelil juba 2,5m. Kui võtta veel näiteid siis 380cm laiusel mudelil on lagi juba 2,72m ja 457cm laiusel mudelil 2,95m.

Kõrgus on hea kuna suurem kubatuur on stabiilsema kliimaga kui väga väikese mahuga kasvuhoones. Siit ka kolmas tarkus.

3. Suurem kasvuhoone on stabiilsema kliimaga. Väldi väga madalaid mudeleid.

Ei saaks öelda, et mida suurem kasvuhoone seda parem- tuleb ikka leida optimaalne lahendus aga suurem sisemine kubatuur on suur pluss. Väga väikese mahuga kasvuhoonet on praktiliselt võimatu suvel piisavalt ventileerida ja kaitsta ülekuumenemise eest. Nii nagu ei anna ta taimedele erilist kaitset jahedate ööde eest.

Kui teil on valida, sõltumata tootjast, kas väga soodus kasvuhoone, mille seina kõrgus on 1,2m ja lae kõrgus 1,8m või kaks korda kallim kasvuhoone, mille sein on 1,8m ja lae kõrgus 2,5m aga ta on kaks korda kallim- siis võta kindlasti see kallim kasvuhoone. Sa võidad hinnas vähemalt 4 korda.

Me ei ole saanud kunagi tagasisidet, et taimed oleks ära kõrbenud kui on valitud keskmise suurusega kasvuhooned. Küll aga on tulnud palju signaale, et kui on valitud ehituspoe kõige soodsam pakkumine väikseimale mudelile, siis on kasvatamine saanud suureks väljakutseks.

4. Kui eelarve piirab, siis vali suurus..

Kui eelarve seab piirid, siis loobu pigem kasvuhoone kallist pulbervärvimisest, mis on väga ilus aga siiski pigem luksustoode. Vali pigem suurem mudel ja jäta luksus ära. Tomatitel pole värvist midagi aga nii ei pea ruumiga koonerdama.

5. Vana vundament.. kuidas lahendada

On veel üks teema mis igal kevadel sajal inimesel päevakorda tõuseb. Vene aeg tegi vanaisa korraliku kapitaalse vundamendi. Kasvuhoone on ära lagunenud aga vundamenti oleks ikka vaja ära kasutada. Ikkagi hoolega tehtud.

Kõik on õige. Me saame teha üsna paindlikult kasvuhooneid ka eritellimusena erimõõdus ja sättida täpselt olemasolevale vundamendile aga vahel pole see lihtsalt kõige parem lahendus.

Esiteks on võimalik vanu vundamente üsna vähese kulu ja vaevaga sättida ja pikendada. Fibo plokkide ja betooniga saab teha ühe päevaga imet. Ja see ei maksa pea midagi. Eritellimusega kasvuhoone tuleb kindlasti natuke kallim kui väike vundamendi kohendamine. Kindlasti on erandeid kus see lahendus ei sobi. Aga tasub kaaluda.

Teiseks on vahel vana kasvuhoone vundamendi asukoht aias nö pealsunnitud, millega lihtsalt peab arvestama. Võib mõelda, kas mingi teine asukoht kasvuhoonele aias võiks olla parem. Võib olla on uues asukohas suurte vanade puude tõttu parem valgus või mugavam ligipääs hoonest. Võib olla on nüüd just hea võimalus olukorda muuta. Tasub kaaluda, sest ka vana vundamendi lammutus ja uue tegemine ei ole maailma lõpp. See on palju väiksem töö kui arvata oskame.

10 inimesest 5 on peale kaalumist otsustanud kasvuhoonele uue asukoha kasuks ja me ei ole saanud kunagi tagasisidet, et see valik oleks olnud halb.

Siiski üks teema veel..

6. Remont või uus.. Mis oleks mõistlikum

Kas tuleb tuttav ette? See on alati raske otsus kas teha vanale kasvuhoonele kapitaalne remont või asendada ta kohe uue ja kaasaegsega. Ma ütlen kohe uuega, sest enamus juhtudest on see ikkagi ajutine lahendus. Ja mitte odav.

Olukorrad on erinevad jne aga tavaliselt on vana kasvuhoone päästmine ja uue katte panemine või kapremont vähemalt sama kallis kui uue ostmine.

Uue kasvuhoone puhul on see suur eelis, et kõik liidesed ja ühendused on inseneride poolt korralikult läbi mõeldud ja lahendatud. Vana vene aegne kasvuhoone või ise tehtud lahendus ei ole kunagi nii ilmastikukindel ja püsiv kui kaasaegsetest materjalidest korralikud profiilid ja ühendused. Samuti on sellised ühendused hooldevabad, mis on suur väärtus omanikule.

Kasutajate tagasisidena võib öelda, et suurem enamus kasvuhoonete remonte on mõne aasta pärast siiski otsustatud uue kasuks. Rahaliselt oleks kindlasti odavam remont vahele jätta ja kohe see samm astuda.

Kõigega, mis sai välja toodud ei pea nõustuma aga loodame, et tekkis kasulikke mõtted kevadeks

 
Loodame, et oli natuke abiks
 
 

Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria

Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: