Aialindude talvine toitmine on alanud

Aialindude talvine toitmine on jälle alanud nagu igal aastalgi. Nüüd on järjekordselt käes see aeg kui saab oma aia lindudega lähemat tuvust teha.

Aialindude talvine toitmine kui lepingu täitmine meie poolt

Nii nagu ilmad jahedaks keerasid on linnud hakanud meie akendele koputama ja suuremat tähelepanu nõudma. See on ju loomulik, kuna nüüd on meie aeg oma lepingupoolt täitma asuda. Terve kevade ja suve on linnud meie põldudel ja aedadel silma peal hoidnud ja kahjuritõrjet teinud ja nüüd on nende töövahetus läbi ja algab meie vahetus.See oli loomulikult meelevaldne lihtsustus, sest linnud ei tegutse tasu nimel ja inimesed ei toida linde samuti mõeldes sellele, et nad suvel nende aedu kaitseks – mõlemad teevad seda puhtast tegutsemisrõõmust.Lindudele on tegelikult väga kerge meele järgi olla. Piisab natukesest regulaarsest toidulisast linnusöögimajasse ja nad on teie suured sõbrad. Kuigi paljud inimesed toetavad aialinde kerge toidulisaga aastaringselt algab just nüüd oktoobris lindude massiline talvine toitmine. See on meie kultuuri osa.

Aialindude talvine toitmine -Turvalised söödakoogid ja rasvapallid

Aialindude talvine toitmine
Rähnid tulevad kohale kui on pähkleid ja söödakooke
Kõik on tuttavad lindudele päevalilleseemnete ja searasva panemisega aga paljud pole veel tuttavad spetsiaalsete söödakookide võluga. Söödakoogid ja rasvapallid on tõhus toidulisa kui külm ukse ees. Kvaliteene söödakook on nii kõrge energiasisaldusega, et annab lindudele lühikese ajaga kõrgeoktaanilist kütet tegutseda ja külmale vastu panna.Kui te ei plaani lindude söötmisega ennast liialt siduda ega taha kaela kohustust iga päev seemneid lisada, siis kasutage söödakoogi söötjat. Näiteks kolme söödakoogi mahuline hoidja tagab aia lindudele lisaenergia päris pikaks ajaks. Ja kui te neid jälgite, siis veendude, et nad lausa jumaldavad seda.

Söödakookide lisaväärtus aias

Söödakoogi peale tulevad kohale ka erinevad rähnid, kes kindlasti teie läheduses elavad aga kes söögisegu peale eriti maiad ei ole või tulevad seda vaatama alles suure külmaga. Söödakooki tulevad aga rähnid kohe uurima ja nautima. Saksa ja inglise teadlaste uurimuste kohaselt on selline energiarikas lisasöötmine aidanud Euroopas paljude ohustatud rähniliikide ja teiste lindude arvukust taastada. Kes teab võib olla on just teie aias mõni ohustatud linnuliik omale vajalikku abi saamas.

Aialindude talvine toitmine rasvapallidega

Rasvapallid on meile tuttav teema kuna neid saab poest osta ja tublimad on neid ka kodus ise teinud. Suurepärane. Aga vältige palun võrguga rasvapallide tegemist ja kasutamist, sest need võrgud on lindudele väga ohtlikud. Paljud linnud takerduvad võrkudesse ja hukuvad külmaga väga kiiresti. maha pudenenud tühjad võrgud süüakse sisse maas toituvate lindude poolt või satuvad nad kiisude ja kutsude kõhtu ja saavad saatuslikuks. Kuna Euroopas hukub igal aastal suurtes kogustes linde just nende võrkude tõttu, siis andke oma panus ja kasutage ainult lindudele turvalisi ilma võrguta rasvapalle.Eks me võtame ju kaudselt vastutuse oma hoolealuste eest.

Hinda ka linnutoidu puhul kvaliteetset toorainet

Luba oma lindudele parimat. Kui me ise sööme ilusaid pähkleid ja kvaliteetseid teravilja saadusi, siis pole vaja ka lindudele prügiseguseid või hallitanud seemnejääke pakkuda. Hallitus on muide lindudele väga ohtlik.Valik on kaubanduses väga erinev aga me saame alati ostmisel kontrollida enne kui söögi välja paneme. Odavaim ei pruugi alati olla parim lindudele. Kui pakend on läbipaistev, siis lihtsalt piilu pakendisse kas seal on koos seemnetega ka palju prügi ja tolmu hulgas. Hea söök peaks olema puhas ja värske.Hea valik on päevalilleseemned. Muide linna peal liigub erinevaid legende aga just musta kestaga päevalilleseemned on kõrgema toiteväärtusega ja lindudele kergemad avada. Mitte triibulised. Triibulised on ok aga paljud väiksemad linnud neid ei taha kui on paremat võtta.
Aialindude talvine toitmine
Tihased peavad järjekorrast viisakalt kinni

Säästa oma aega kevadisel koristamisel

Teine võimalus on kasutada spetsiaalseid söögisegusid lindudele, kus on sees erinevad seemned, rosinad, pähklid jne. Hindu võrreldes peab ka arvestama, et spetsisaalsed lindude söögisegud on tavaliselt juba kooritud seemnetest ning on seetõttu palju tihedamad. Tihedamat segu on samas mahus rohkem kui näiteks koos koortega päevalilleseemneid ehk sama raha eest saate rohkem. Kooritud seemnetega söögisegul on veel see eelis, et kuna süües ei teki kestajääke, siis on kevadel aias vähem koristamist. Täiesti prügivaba söök on näiteks kooritud päevalilleseemned.

Ära unusta oma lapsi

Ärge unustage, et lastele on lindude söötmine ja lindude jälgimine väga põnev tegevus. Tänu söögimajale saab linde jälgida nii läheda maa pealt nagu tavaelus kunagi ei õnnestu.Kui elate perega linnas suures korruselamus, siis pole midagi. Linde on igal pool. Selleks paigaldage toaaknale spetsiaalne iminappadega söögimaja ja te üllatute kui palju on linnas linde. Võib olla läheb alguses mõni päev aega kui linnud teid leiavad aga nad leiavad kindlasti.Kõiki söögimaju ja linnusööke saad tellida smartpostiga 1-2 päevaga igale poole üle Eesti.Mis iganes viisi Sa valid, linnud on igal juhul Sulle selle eest tänulikud ja hoiavad järgmisel aastal Sinu aia korras.Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjad Oksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine,Loe ka: Lindude suvine söötmine meelitab kohale põnevaid külalisi ja Lindude talvine toitmineLinnusöögid ja Linnusöögimajad, Pesakastid, Kõik kasvuhoone mudelid, Lindude talvine toitmine ja sinasõpruse loomine,
2 Comments
Newest
Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
ülle
ülle
20. okt. 2013 17:48

milliseid lindude söögimaju teil on pakkuda tihastele tallinnas

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: