Kasvuhoone kasutamine talvel

Peale suvi läbi vilja kandnud tomatitaimede ja paprikate väljavõtmist ning kasvuhoone puhastamist on kasvuhoone tühi. Kuni järgmise kevadeni. Loodus tühja kohta ei salli.

Mida Sina oma kasvuhoonega kuni kevadeni teed? Mille jaoks oma kasvuhoonet talvel kasutad? Oleks väga tore kui kirjutaksid siia loo alla kommentaaridesse kuidas Sina oma tühja kasvuhoonet tavaliselt kasutad. Nii saad oma kogemust jagada ja võib olla leiad teiste jagatud lugudest midagi enda jaoks huvitavat.

Seniks aga väikeseks inspiratsioniks Sulle, mida on meile ette tulnud kasvuhoonete talvise kasutamisena.

Kasvuhoone talvise panipaigana

Kasvuhoone talvise panipaigana
Üks päris praktiline viis kuidas tühja kasvuhoonet talvel kasutada on paigutada sinna kõik suvise hooaja tarbed, mida enne kevadet vaja ei lähe. Nii pole vaja kuuri või garaazi laeni täis toppida, et siis vajalikul hetkel autole talvekumme otsides jälle kõik välja laduda. Sellised asjad nagu aiamöödel, grillikomplekt, laste kiiged, mänguplatsi katted jne jne. Kõik mida ei taha lume kätte seisma jätta ja tahaks ära panna, võid sama hästi ka tühja kasvuhoonesse ladustada.Nojah kasuks tuleb muidugi kui kasvuhoone pole väga tilluke vaid ikka kapitaalne ja kõrge seinaga, kuna muidu muutub selline kolimine nuhtluseks. Ega oskagi muud soovitada kui, et hangi omale avar kasvuhoone.

Kasvuhoone puukuurina ?

Tundub uskumatu ettepanek? No esmapilgul võib olla küll aga tegelikult väga praktiline ja mugav. Oleme seda paljudes kohtades näinud ja see on tegelikult väga hea mõte.See toimib muidugi eriti hästi juhul kui kasvuhoone on maja lähedal. Kujutage korraks ette – talvel, paksu lumega, külma ilmaga – kui mugav on tuua kuivi, lumest puhtaid ahjupuid kasvuhoonest, selle asemel, et kaevata teed ja rookida puid lumisest riidast. Kasvuhooneni vaja muidugi ka lund rookida aga see on tõesti mõnus ja tegelikult isegi veidi põnevam kui lihtsalt puid tuua. Usun, et ka lapsed on valmis kergemini puude toomisel abiks olema kui neid saab tuua mitte lihtsalt riidast vaid veidi põnevamast kohast.Positiivne on ka see, et kui suve lõpul- sügisel laduda kasvuhoonesse ühe talve kütte kogus puid valmis (pole ju mõtet nii palju puid laduda, et kevadel vaja jälle välja laduda), siis on kasvuhoones alati väga hea puude lõhn. Olenevalt puude liigist on seal kas männi-kuusepuude vaigune aroom, kasepuu värskendav lõhn või lepapuu hõng. Kes pole proovinud, proovige järgi. See on midagi erilist.Ja loomulikult kuivavad puud kasvuhoones hästi, sest sügisel on veel palju päikest ja iga päikeselise päevaga tõuseb temperatuur kasvuhoones kiiresti ja kõik liigniiskus tuuldub luukide kaudu välja. Noh, automaatsed luugiavajad tuleks muidugi kasuks sellisel tuulutamisel.Aga see lõhn..

Pesu kuivatamine kasvuhoones

Olete kuulnud? Olete seda ise teinud? Mina tean paljusid, kes kuivatavad talvel pesu just kasvuhoones. Talvel külmaga aurab niiskus kiiresti ja kui lume alt pesunööre ei taha otsida, siis on see väga mugav viis.Paljudel meie klientidel on näiteks kasvuhooned majaga kokku ehitatud nii, et kasvuhoonesse või talveaeda pääseb otse elutoas. Sellisel juhul on pesu kuivatamine muidugi eriti mõnus sest õue pole üldse vaja astuda. Ja samas taimedele kipub talveks ikka niiskust pigem väheks jääma. Nii, et kui teil on talveaias taimed, siis pesuga väheke niiskust juurde viia on ainult hea. Kui aga talveaias on küttesüsteem või puhur, siis kuivatab see pesu lihtsalt väga kiiresti.Proovige järele.

Kasvuhoone ja valgusevannid

Üks väga mõnus viis talvel tühjalt seisva kasvuhoone kasutamiseks on valgusevannide võtmine. Loomuliku valguse nautimine.On hästi teada kuidas talvine pikk pimeduseaeg meile mõjub. Aastaringis muutuv valguse ja soojuse reziim põhjamaades paneb kogu eluslooduse selles rütmis tegutsema. Osa linde rändab minema ehk läheb lõunasse puhkama. Osa loomi jääb talveunne. Meie inimesed tahaks ka nagu jääda talveunne aga see ei õnnestu. Siis me tahaks minna lõunasse puhkama aga seda ei saa ka kogu talve teha kuna puhkus on lühike. Tulemusena oleme sellised kontoris elavad zombid- ei ela ega sure.Meil on veel eriti raske kuna me elame kontoris ja tänu kellade keeramisele me ei näe päevavalgust ka töövälisel ajal. Kui me elaks vabas looduses siis avastaksime, et päevavalgust on tegelikult ka talvel. Väga vähe aga on. Vot selle vähese valguse püüdmiseks on hea võimalus veeta natuke aega kas talveaias või lihtsalt kasvuhoones.Maja aknast ei piisa valguse püüdmiseks talvel aga kasvuhoones, kus nii seinad kui laed hästi läbi paistavad on selleks hea koht.Tee nii:1. Vii kasvuhoonesse mugav tool- ma ütleks diivan aga tool käib ka. Võta kaasa ka pisike diivanilauake või lihtsalt taburett asjade panemiseks.2. Keeda kannutäis kuuma ingveriteed, lisa mett. Kalla see kõik termosesse.3. Võtta kaasa tassid, termos teega. Võta kaasa lemmik-küpsised või midagi mis sulle meeldib, mõnus raamat või ajakiri ja mine oma kasvuhoonesse.Loe raamatut, joo teed, naudi üksindust raamatuga või kutsu kaasa kedagi kellega lobiseda ja imesta kui valge on kasvuhoones ka pilvise ilmaga.Sa ei ole esimene ega vimane kes seda teeb.Loomulik valgus on meie ajutegevusele ülioluline. Kui valgust napib tahab organism talveunne jääda ja igasugune segamine nõrgestab meid. Tegelikult võitleme kogu aeg sellega. Natukene saame valgusevannidega ennast turgutada.Kui Sa aga saad endale lubada talvel pikka uinakusse jääda, siis hoidu muidugi igasugustest valgusvannidest..Nüüd aga kirjuta loo alla kommentaaridesse kuidas teie peres on kasvuhoonet hooajavälisel ajal kasutatud. Sinu loost võib paljudele abi olla. Kes teab, mis kedagi inspireerib. Vahest on vaja ainult vihjet, mõtet..Loe veel: Kasvuhoone valimineMida kasvuhoones kasvatadaKasvuhoone soojapidavusPolükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhoone värviga või värvita?,  Kasvuhoone hooldustööd sügiselKasvuhoone puhastamine sügiselKasvuhoone montaaz, Kasvuhoone kütmine ja valgustamine, Kasvuhoone kaitsmine tormiga, Kasvuhoonet paigalda sügisel ja taimi külva kevadel, Kasvuhoone on investeering tervisesse, 7 põhjust kasvuhoonet pidada, Konteineraiandus kasvuhoonesKogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale
12 Comments
Newest
Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Urki
Urki
15. nov. 2016 21:29

Meie oleme tulnud sellise kavala asja peale, et sügisel puhastame kuivkäimla ja sisu kaevame kasvuhoonesse korralikult sisse. Hais ei lämmata naabreid ja järgmine aasta pole ka vaja väetada, taimed jämedad kui puuhalud. Kokkuhoid samuti.

Lilia
Lilia
29. okt. 2014 12:55

Meil on kasvuhoone kanade ruumiga kokku ehitatud. Kui väljas juba külm ja vihmane laseme kanad päevaks kasvuhoonesse jalutama ja siblima. Ja kunstväetist pole tomatitele vaja olnud anda, naturaalne põlluramm omast käest olemas.

kaja
kaja
29. okt. 2014 11:50

Hetkel kasutan ka hoiupaigana- muruniiduk ja vahest mõni aiatööriist, mida nagu läheb varakevadel vaja. Labidad ja isegi vikat ootab oma aega.

Tiina
Tiina
4. jaan. 2014 17:16

Meie kasutame kasvuhoonet talvel oma 3 lamba ja 5 kana majutamiseks.kevadel kaevame läbi ja istutame taimed.midagi ei lähe kaotsi

mahta
mahta
3. jaan. 2014 10:49

Oh, Mul tuleb välja on ka ühe hooja kasvuhoone. Tuul viis ukse eest ja osa kasvuhoone seinast lendles naabri õuele. Eks siin on vist see tõde, et “odav” ost võib muutuda väga kalliks. Kuigi minu jaoks polnud too “odav” ikka üldse odav. Milleks müüja selliseid kasvuhooneid?

urmas
urmas
4. nov. 2013 18:35

Minul viis torm pool kasvuhoonet lihtsalt minema.

Marii
Marii
3. nov. 2013 23:34

Ise olen kasvuhoonet nii suvel kui talvel kasutanud ka väikese lisatöötoana, kus saab teha mitte just kõige steriilsemaid tegevusi – istutada taimi ümber, peitsida või õlitada aiamööblit ja see sinna ka kuivama ning talvekorterisse jätta. Seal on mul komplekt tööriistu ja laud-tool mugavaks toimetamiseks. Ja nagu juba eelnevas arikliski mainitud, on talvel lihtsalt mõnus lumevabas keskkonnas valgusvanne võtta :).

ilmar
ilmar
3. nov. 2013 19:54

Mina kasutasin kasvuhoonet sügisest veebruarini nuumpullide kasvukohana- hästi väetasid ja hästi kasvasid valges. Suure külmaga kütsin veidi katelt ka. See oli veel Vene ajal ja 100 ruuduses kasvuhoones oli 6 pulli! Rahalises vääringus oli käive ligilähedane kahe aasta töötasuga kroonuametis.

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: