Kasvuhoonet paigalda sügisel ja taimi külva kevadel

Nii nagu kehtib vanarahva tarkus “rege rauta suvel” on ka kasvuhoonega – kui tahad kasvuhoonet kohe kevadel kasutama hakata, siis paigalda uus kasvuhoone ikka juba sügisel. Kevadel paigaldades läheb varajane ettekasvatusrõõm kaduma, kuna päris külma ja pakasega ei saa kasvuhoonet püsti panna aga aprillis on juba hilja seemneid külvata.

Kuigi statistika järgi ostetakse arvult rohkem kasvuhooneid just kevadisel hooajal, on selles osas märgata suuri muutusi. Viimastel aastatel on hakatud kasvuhoone rajamist pikemalt ette planeerima ja valima kvaliteetsemaid kasvuhooneid, mis kestaksid palju aastaid.

Viimastel aastatel otsustatakse pigem tugevama kasvuhoone kasuks

Üks põhjusi tugevamate kasvuhoonete valimisel on kindlasti paari aasta tagused kaks lumerikast talve, mis tegid Eestis nii katuste kui kasvuhoonete osas puhta töö. Kõik mis nõrk vajus kokku. Paljud said ka nn supersoodsad kasvuhooned ära proovida ja on nüüd kogemuse võrra rikkamad. Selle asemel, et hankida iga kahe aasta tagant kolm hästi soodsat hiinakat, võib hankida kohe korraliku ja avara ning ilmastikukindla kasvuhoone. Tuleb odavam ja kogu närvikulu jääb ära.

Kasvuhoone valimise erinevused kevadel ja sügisel

Kui viimaste aastate statistikat vaadata, siis hangitakse kevadel kasvuhoonet tihti kiiruga ja ostuotsus tehakse pigem hinna järgi. Samas sügisel ostetud kasvuhoone otsus tuleb teisiti. Sügisesel hooajal hangitud kasvuhoone otsus on tavaliselt rohkem kaalutud ja kasvuhoonet valitakse perspektiivitundega ning pigem vastupidavuse ja kvaliteedi järgi.See on üpris loomulik kuna ka looduse enda rütmid on kevadel ja sügisel väga erinevad. Kevadel on kõigega kiire, kõik on uus, kõike on vaja jõuda ja teha ja kohe. Kõike seda kütavad muidugi veel takka kõik kaubanduslikud kampaaniad- võta ruttu, siin on odav. Sügisene energia ja looduse rütmid on rahulikumad ja tasakaalukamad. Sügisel valmistub kogu looduse tsükkel pikemale säästureziimile minema ning lühiajalise mõttega otsuseid on nüüd lihtsalt väga raske teha. Ikka tahaks parimat, kvaliteetsemat ja vastupidavamat, mis kestaks palju aastaid.Selle pika sissejuhatuse mõte on selles, et sügisene aeg aitab meil teha paremaid ostuseid. Kasutame seda looduse toetust oma eesmärkide nimel ära.

Miks paigaldada kasvuhoone sügisel?

Sügisesel kasvuhoone hankimisel ja paigaldamisel on mitmeid eeliseid kevadise tegutsemise ees.Esiteks saame kasvuhoone koha valikut, ettevalmistustöid, vundamendi rajamist ja kasvuhoone paigaldamist teha rahulikult ja ilma paanikata. Sügisel on selleks aega kuni ilmad lubavad. Kevadel on kõik vajalikud tööd aias meil korraga kukil ja aega on väga piiratult. Nii on raske kainelt arvestada ja pakkumiste suures hulgas orienteeruda.Teiseks on ettevalmistavaid pinnasetöid ning vundamendi ehitust sügisel hea teha. Pinnas on pehme ning puud lehtes, mille järgi on kasvuhoonele parimat asukohta kergem valida. Samas kui talvel pole kasvuhoone paigaldamine lihtsalt võimalik ja varakevadel on see väga ebamugav. Kuna maa on meil pikalt külmunud, siis reaalselt enne aprilli kasvuhoone paigaldus teha ei saa.Tomatid, kurgid ja paprikad võib taimedena kasvuhoonesse istutada ka mai lõpus aga kui on soov midagi seemnest ette kasvatada, siis peame tegutsema juba veebruaris, märtsis. Siit ka soovitus, et kui kasvhoone on juba sügisel üles pandud, siis on teda väga mugav kohe varakevadel kasutama hakata.

Varakevadine kasvuhoone kasutamine

Suletud otstega polükarbonaadiga kaasaegsed kasvuhooned peavad väga hästi sooja. See oluline eelis tuleb välja nii varakevadisel kütmisel kui lihtsalt suve alguse öökülmade korral. Väikese öökülma puhul hoiab Euro-Serre kinniste otstega polükarbonaadiga kasvuhoone ka ilma lisakütmiseta taimed turvaliselt soojas pelgalt päeval kogunenud soojuse arvelt. Kui aga plaanite varakevadel kasvuhoonet kütta, et taimi ette kasvatada, siis annab soojem kasvuhoone juba suure rahalise kokkuhoiu. Olgu selleks siis elektripuhurite elektrikulu või gaasikütte seadmetel gaasikulu.Muide kui on selline plaan, siis on kõige säästlikum kasutada katalüsaatoriga gaasikütte ahjusid, mille kasutegur on kõige suurem.Kui veel ettekasvatamisest rääkida, siis on väga praktiline kasutada nn minikasvuhooneid suure kasvuhoone sees. Selle asemel, et kogu kasvuhoonet soojaks kütta võib hoida soojas ainult taimede juured (elektrimatid) või panna seemikud minikasvuhoonesse kasvuhoone riiulile. Taimede arenguks on oluline, et taime juured oleksid sobivalt soojas ja sellisel juhul võib õhu temperatuur olla palju madalam. Jälle suur säästmine.Kuigi aiandites on tomatite, kurkide, paprikate ja teiste peamiste taimede istikud kevadel kenasti olemas on seemnest isekasvatamisel siiski suur võlu. Seemnest on lihtsalt põnev kasvatada aga seemnest saad ka kasvatada just neid sorte, mida soovid või vajad. Ükski aiand ei suuda kõiki sorte pakkuda.Kui oled juba mõned aastad kõiki tavalisi tomatisorte kasvatanud, siis tuleb paratamatult soov midagi erilist katsetada. Ja nii se läheb. Tulevad gurmeesordid ja muud põnevad asjad. Taimede isekasvatamisel on suurem valik ja võimalus. Teine äärmus on see kui sul üldse kasvuhoonet pole ja pead leppime selle tomatite valikuga, mida kauplus pakub. Aga nii süngetest asjadest me täna ei räägi.Kasvuhoone valimise kohta on meil mõned soovitused juba kirjas aga kui peaks küsimusi tekkima, siis anna julgesti teada ja aitame leida optimaalne lahenduse just Sinu perele ja Sinu aia jaoks. Iga aed on nagu väike maailm ja on kena kui paigaldad oma aeda just sellise kasvuhoone, mis Sinu aeda kõige paremini sobib.Loe veel: Kasvuhoone valimine, Mida kasvuhoones kasvatada, Kasvuhoone soojapidavus, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonelKasvuhoone hooldustööd sügiselKasvuhoone montaaz, Kasvuhoone-värviga või värvita?, 7 põhust kasvuhoonet pidada, Kasvuhoone on investeering tervisesse,  Kasvuhoone kasutamine talvel, Kasvuhoone kaitsmine tormiga, Abivahendid kasvuhoones, Kasvuhoone kütmine ja valgustamine, Taimede ettekasvatamine-millal?, Taimede ettekasvatamine ja kasvuhoone kütmine, Kui palju tomateid saab osta kasvuhoone eest?, Konteineraiandus kasvuhoones, Paprika sordid, Kurgisordid, Tomatisordid, Tomati külvamine, pikeerimine, kasvatamine,Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: