Lindude talvine toitmine maandab stressi. Lindude toitmisega pingete ja masenduse vastu.

Kõik teavad kui vajalik on lindude talvine toitmine lindudele endile. Samal ajal on lindude toitmine vajalik ka meile endile, kes me sellega tegeleme. Paljud teaduslikud uurimused on korduvalt kinnitanud, et lindude regulaarne toitmine ja nende jälgimine söögimajades ja maja ümber aitab inimestel alandada stressi ja vähendada paljude haiguste vaevusi.

Põhjamaades elades on inimestel stressi suhtes kõige raskem aeg just enne ja pärast talvist pööripäeva ehk november-detsember-jaanuar. Siis on kõige vähem valgust, kõige külmem ja kõige süngem aeg. Veebruarist hakkab juba vähe haaval päikest lubama ja kevade mõjud pääsevad löögile.

Talvise pimeda aja kergemaks üleelamiseks on vaja leida endale positiivseid tegevusi, mis haaravad kaasa.

Igapäevane töörutiin ei tule siin kasuks. On vaja lisada oma igapäevasesse ellu midagi loomingulist, mingit kontakti elusloodusega. Ja siin tulebki appi lindude talvine toitmine kui loodusega seotud tegevus. Kui meie viitsime toitu välja panna, siis nemad on alati valmis kohale tulema ja lõbusat seltskonda pakkuma.Väga positiivseid tulemusi on andnud linnusöögimajade kasutamine abivahendina nii vanadekodudes ja hooldekodudes kui lastekodudes. Häid tulemusi annab igasuguste lemmikloomade eest hoolitsemine aga erinevalt koertest kassidest ei ole lindude eest vaja muidu hoolitseda kui talvisel ajal söögimaja täita. See on kordades lihtsam ja muretum kui koera võtmine järgnevaks 15 aastaks.Lindude tegevuse jälgimine söögimajas on võrreldav elusa tuleleegi jälgimisega- see haarab kaasa ja tekitab sisemist vaikust.

Kas tunned, et vajad talvisel ajal veidi turgutust igapäevasest rutiinist, kus kõik päevad on ühtemoodi kiired ?

Kui oled valmis proovima, siis esimese sammu astumine on tegelikult väga lihtne.Kuna suurem enamus stressi all kannatavatest inimestest elab nagunii linnades kus aedu pole, siis on lihtne panna omale paneelika või korruselamu akna taha klaasi külge väikene söögimaja. Aknale kinnituva söögimaja võib panna omale magamistoa akna taha, kus linnud aitavad Sul koos päikesega ärgata. Võid panna söögimaja ka köögiakna taha, et saad neid jälgida hommikuste köögiaskelduste taustaks. Linnud harjuvad kiiresti Sinu rutiiniga ja söögimaja täitmise harjumustega ja tulevad just selleks ajaks kohale kui Sinagi seal askeldad.Vastavalt maitsele võid panna aknale söögimaja söögisegu jaoks, mida linnud käivad järjekorras oodates ükshaaval tühjendamas. Söögimaja täida puhta ja kvaliteetse seemneseguga või lihtsalt päevalille seemnetega. Peaasi, et söök oleks kvaliteetne ja hallituse suhtes kontrollitud.Võid aga panna hoopis aknale kinnituva pähklisöötja. Pähklisöötja eeliseks Sinu jaoks on see, et linnud peavad seal pähkleid nokkides kauem viibima ja Sul on võimalus neid pikemalt jälgida. Pähklitena kasuta kindlasti puhtaid ja kvaliteetseid pähkleid, mis on hallituse ja putukate suhtes kontrollitud. Niimoodi püsivad linnud terved ja tugevad.

Kutsun üles proovima

Kaotada pole Sul midagi või siis ainult mõned eurod söögimajale ja söögile aga võita on väga palju. Võid võita oskuse oma stressi juhtida ja pingetest vabaneda. Võid võita täiesti uue hobi, võid avastada oma ühenduse loodusega isegi linnas paneelikas elades. Linde on igal pool.On olnud juhuseid kui inimesed, kes on leidnud sellise esimese kontakti elusloodusega leiavad sellest nii suurt inspiratsiooni, et teevad tööl tõeliselt vapustavat karjääri. Eduks pole ju tegelikult vaja midagi muud kui suuremat enesekindlust ja sisemist tasakaalu. Pole jõudu mis suudaks takistada enesekindla ja sisemise rahu saavutanud inimese ettevõtmisi.Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjad Oksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine,Loe veel: Kuidas vältida 10 peamist viga lindude söötmisel, Lindude talvine toitmine on alanud, Lindudega sinasõpruse sõlmimine, Lindude söötmine suurte söögimajadega. Lindude toitmine taludes, Lindude suvine söötmine meelitab põnevaid külalisi, 5 soovitust pesakasti paigalduseks, Aitame Eesti pääsukesi, Lindude aitamine linnas, Pesakastide kasutamine-kes seal elab?, 10 fakti rasvatihase kohta, Aialinnud koguvad varusid, Linde toida aastaringselt, Lindudele meeldivad söödakoogid ja öko rasvapallid, Kuldnoka pesakastLinnusöögid ja Linnusöögimajad, Pesakastid, Kõik kasvuhoone mudelid, Lindude talvine toitmine ja sinasõpruse loomine,
1 Comment
Newest
Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Marko Mägi
Marko Mägi
21. jaan. 2016 22:06

Ma ei sea kahtluse alla, et lähedus loodusega tekitab inimeses positiivseid emotsioone, kuid olge head ja esitage mõned viited teadusuuringutele, millele teie väited tuginevad. Mul oleks huvitav neid algallikaid lugeda.

Kõike head.

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: