Lindudele meeldivad söödakoogid ja öko rasvapallid

Söödakoogid on lindudele talvel parim söök. Söödakoogid on lihtsalt kõige energiarikkam valik kui võrrelda seemnete või muude toidusegudega.

Söödakoogid ja söödakoogid- linnud teevad väga hästi vahet

Linnud teevad väga suuresti vahet erinevatel linnusöökidel. Osa linnusööke läheb hästi peale ja teisi ignoreeritakse või loobitakse söögimajast lihtsalt maha, et leida seest midagi paremat. Mõistlik oleks sellist raiskamist vältida ja ennetada.Teadlased on selles osas ühel nõul, et just linnud on kõige intelligentsemad loomariigi esindajad Maal (kui meid välja jätta). Enam ei peeta aju suurust määravaks nagu vanasti, vaid just närvirakkude ühenduste tihedust ja signaalide liikumise intensiivsust ajus hinnatakse oluliseks. Ainuüksi lendamine nõuab lindude ajult juba nii kiiret ja tohutute andmekoguste analüüsimist ja otsuste langetamist, et imetajate aju ei saaks sellega hakkama. See on lihtsalt sissejuhatuseks ja mõttemõlgutuseks, et meil oleks kergem linde vääriliselt hinnata. Et me oskaks oma tavalisi aialinde vaadata vahest ka kerge imetlusega.
söödakoogid
Söödakook on lindudele alati esimene valik

Söödakoogid on kõrge energiasisaldusega ja

linnud hindavad väärtuslikku toitu väga kõrgelt

Nüüd aga tagasi lindude toitmise juurde talvel … ja ka suvel kui kunagi nii kaugele jõuate.Arvestades lindude väga kõrget intelligentsuse taset ei olegi nii raske mõista, et nad teevad tõesti väga nutikaid valikuid ja otsuseid lisatoidu valiku suhtes. Linnud, nii üksikuna kui parvedena, valivad talvisel ajal alati mitmete toitmiskohtade järgi kuhu minna sööma ja millist kohta hoida silmas varuvariandina. Kui näiteks ühes söögikohas on sööginõud tihti tühjad või pannakse sinna väheväärtuslikku masstoodangu sööke (liivaga segatud rasvapallid, prügised söögisegud paljast kaerast ja sihvkadest), siis minnakse sinna alles siis, kui kuskilt mujalt enam midagi ei saa.

Hea söögikoha kuulsus levib lindude hulgas kiiresti

Teisest küljest kui pakute lindudele püsivalt väärtuslikke ja energiarikkaid sööke, siis on teie aed prioriteet number üks ja teised aiad muutuvad varuvariandiks. Selliste väärtaedade kuulsus levib lindude hulgas muide väga kiiresti.Teadlased on teinud katseid ja avastanud, et väga palju infot jagavad noored ja vanad linnud omavahel just rändel olles ja suurtel kogunemistel. Kuidas nad seda teevad ei teata aga rändel saadakse teada tervete piirkonadede kohta infot kus on head söögikohad, kus on head pesakohad, kus on oht jahimeeste näol ja palju muud vajalikku. Seal jagavad teie aia linnud ka infot teistega, et teie aias on juba palju aastaid olnud hea elukeskond ja talvel lisasöök ja suvel palju pesakaste jne. Et sinna tasub tulla.

Mida linnud eelistavad?

Meile inimestele meeldib panna lindudele söögimajasse teatud sööke, mida meie peame linnusöögiks. Tavaliselt tähendab inimese jaoks linnusöök, et paneme lindudele päevalilleseemneid, kõige odavaimaid poest saadavaid rasvapalle ja veel mingeid võrguga jubinaid. Käib küll.Kui aga lindudel lasta endal valida kogu valiku hulgast mida tänapäeval saada on, siis selgub, et linnud teavad väga hästi mis on hea ja väärtuslik. Seda katset on palju kordi teadlaste poolt tehtud aga seda on väga lihtne ka endal kodus järgi proovida.
söödakoogid
Söödakooke saab panna ka 4 kaupa suurde hoidjasse. Nii pole vaja ka külma ilmaga iga päev lisada.

Söödakoogid ja linnusöögid lindude valikus. Kui on valida siis panevad linnud toidud pingeritta järgmiselt.

Söödakoogid

Esimesel kohal on kindlasti Söödakoogid (Schwegleri omad või teised mis on tehtud looduslikest koostisainetest). Söödakoogid on kõige suurema energiasisldusega massiühiku kohta, mis teeb nende kasutamise ka inimestele soodsamaks. Üks söödakook asendab energiakoguselt mitut kilogrammi söödasegu. Panete kaks söödakooki välja ja lindudel energia olemas pikaks ajaks. Polegi vaja iga päev seeneid panna.

Öko Rasvapalllid

Teisel kohal on Öko Rasvapallid. Siin on väga suur erinevus selles mis on rasvapall. Kõige paremad on ilma võrguta Schwegleri või UK naturaalsed Öko rasvapallid- kõige halvemad aga liiva ja liimi baasil tööstuslikest rasvajääkidest pressitud liivapallid. (Kõik masstoodangu pallid mida poekettides müüakse). Ei taha meie süüa sisse liimi ja liiva ja ei taha seda teha ka linnud. Väga head on samuti ise kodus tehtavad rasvapallid kui sinna panna nii pähkleid, puhastatud seemneid kui puhast rasva.

Kooritud päevalilleseemned

Kooritud päevalilleseemned sobivad alati ja iga ilmaga. Puhastatud seemned on alati kvaliteetsemad kui koorega ja neid on kaaluühikus palju rohkem kui koorega seemneid. See on soodsam ja ei tekita ka prügi söögimaja alla.

Maapähklid

Üsna võrdväärsel kohal seemnetega on maapähklid. Kvaliteetsed, kuivad ja puhtad maapähklid on lindudele alati meeldinud. Peab aga jälgima, et pähklid kauaks vihmase ilmaga söötjasse seisma ei jää, sest pähklid võivad kergesti rikneda. Riknenud pähkel on lindudele ohtlik, isegi mürgine.Kasuta korralikku roostevabast materjalist pähklisöötjat, siis ei rikne pähklid nii kergesti.

Söögisegud lindudele

Pingereas järgmisel kohal on erinevate seemnete söögisegud, kus ühes segus on koos nii pähkleid, puhastatud päevalilleseemneid ja pähkli graanuleid.Muide Pähkli Graanulid on väga energiarikas söök aga linnud peavad seda õppima sööma, muidu oleks ta pingereas palju eespool. Graanulite kuju on lindudele võõras ja seepärast läheb ligi nädal enne kui nad uue kujuga söögi omaks võtavad aga siis on see väga armastatud söök. Harakad ja pasknäärid õpivad juba samal päeval, et graanulid on väärtslik. Väikelindudel läheb veidi kauem.Pingerea lõpus ..peale kõiki häid asju tulevad siis masstoodangu liiva/liimipallid, maisijahust pressitud võrgus kuulikesed ja kõik sünteetilised asjad. Ehk siis selliseid asju nokivad linnud väga külma ilma ja suure näljaga siis kui mitte midagi muud ka naabri aias enam ei ole. Samas võib näljaga sissesöödud sünteetika ja plastik saada lindudele saatuslikuks. Eks me ise tee ka meeletusi alles siis kui oleme juba nurka surutud ja väljapääsmatus olukorras.

Ärgem siis pakugem lindudele rämpstoitu ja mõttetuid asju, mida me ka ise ei sööks.

Pakume lindudele ikka head linnusööki ja palju energiat, et talv üle elada ja kevadel rõõmustada.

Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjad Oksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine,Loe veel: UK ornitoloogid soovitavad toita linde aastaringselt10 põnevat fakti rasvatihase kohtaAialinnud koguvad praegu varusidKuidas vältida 10 peamist viga lindude söötmisel?Lindude talvine söötmine on alanudLinnusöögid ja Linnusöögimajad, Pesakastid, Kõik kasvuhoone mudelid, Lindude talvine toitmine ja sinasõpruse loomine,
2 Comments
Newest
Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Kalli Kukk
Kalli Kukk
11. jaan. 2017 15:48

Kust saab osta Schwegleri söödakooke ja öko-rasvapalle?

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: