Kõrvahargid- Sinu aia bioloogiline kaitse lehetäide vastu

Bioloogiline kaitse aias. Kõrvahargid on väga tõhusad taimekahjurite hävitajad. Kõrvahargi peamine toit on lehetäid ja punane kedriklest- nii putukad ise kui nende munad ja vastsed. Kõrvahargid suudavad Sind selles aidata ilma mürke kasutamata. Vaja ainult neile sobivad varjupaigad luua ja siis saab neid vajaduse järgi aias ümber kolida.Lehetäid on need tüütused keda sipelgad karjatavad ja kaitsevad ja punane kedriklest on see väike punane ämbliku moodi putukas, kes suudab lühikese ajaga kogu kasvuhoone võrke täis punuda ja siis ei aita enam mürgid ka. Punane kedriklest on tõeline nuhtlus talveaedades ja talvisel ajal toataimede peal, kuna valgust ja värsket õhku sii napib ja selline umbne keskkond on punasele kedriklestale tõeline pidu. Võib olla võtab veidi mõttega harjumist, et oma talveaeda või tuppa kõrvahargid lahti lasta aga aias on nad igati omal kohal.

Bioloogiline kaitse aias tänu kõrvaharkidele

Kõrvahargid on väga tõhusad abilised lehetäide, punase kedriklesta ja teiste kahjurputukate vastu kuna söövad nende mune ja vastseid suurtes kogustes. Kuna kõrvahargid tegutsevad öösiti, siis ei sega neid ka sipelgad, kes lehetäisid tavaliselt karjatavad ja kaitsevad. Selles osas on suurt abi ka lepatriinust ja nende jaoks on meil teised varjualused pakkuda.Lehetäid ja eriti punane kedriklest võivad olla väga tüütud kahjurid, kui nad võimust võtavad aga kõrvahargid saavad nendega suurepäraselt ilma mürke kasutamata hakkama. Sinul on vaja ainult kõrvahargid abivajavate taimede juurde meelitada. Olgu selleks marjapõõsas, magus murel või kasvuhoone taimed.Kõrvahargiga seostub küll igasuguseid rahvajutte aga need tulenevad peamiselt tema kentsakast välimusest. Nad on päris mõistlikud loomad ja teevad hea meelega sinuga koostööd. Nendesse keraamilistesse torudesse koguneb päevaseks puhkuseks kuni sadu kõrvaharke, et siis öösel jahtu pidada. Sinul on vaja ainult need varjupaigad ehk bioloogiline kaitse taimede juurde panna või siis teiste taimede juurde ümber tõsta.

Kõrvahargi torude paigaldamine

kõrvahargid- sinu aia bioloogiline kaitse
Kõrvahargi varjupaiga paigaldus äralõigatud põõsa- või puuoksale
Paigalda kõrvahargi torud äralõigatud oksaköndile põõsas, varjulisse kohta ca 5-10cm kõrgusele maapinnast. Teised torud võid jaotada põõsaste ja puude vahel laiali.Juurvilja peenarde või roosipeenra äärde võid selleks ka eraldi oksakese maasse torgata ning toru selle otsa panna. Nii, et toruke jääks ca 3-5cm kõrgusele maapinnast. Peaasi jälgi, et torud ei satu liiga päikese kätte. See neile ei meeldi.Kui nüüd marjapõõsaste grupp on lehetäidest puhtaks söödud võid osa kõrvahargi puhkepaiku edasi viia aga mõned jäta kindlasti ka algsesse koht alles, et nad hoiaksid nö silma peal ja kahjurid tagasi ei tuleks.Kõrvahargi torud ehk bioloogiline kaitse võid paigaldada varakevadest kuni hilissügiseni ja nad võib talveks välja jätta. Neid ei ole vaja üldse puhastada ega hooldada ja nad töötavad palju aastaid. Pole midagi lihtsamat.Kõrvahargi varjupaik, Kõrvahargid üldiselt.Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjadOksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine,

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: