Kuidas valida omale sobiv talveaed

Kui on tekkinud mõte omale talveaed rajada, siis millest alustada. Mida arvestada talveaia valikul ja millest lähtuda. Vaatame koos üle mis võib Sulle selle teema juures abiks olla.

Talveaed on geniaalne lahendus kui oled taimehuviline ja tahad oma kollektsiooni nautida aastaringselt. Aastaringne troopiline kliima lemmiktaimedele- mis võiks olla põnevam. Talveaed on aga ka lihtsalt koht kus koos perega aastaringselt loomulikku valgust nautida. Meie kliimas on enamus aastast pigem jahe ja tuuline aga valgust on siiski piisavalt. Pidulikud lõunasöögid külalistele palmide all- pole vaja üldse suurt talveaeda, et selliset luksust nautida.

Mida arvestada talveaia valimimisel

Talveaia valimisel tuleb paratamatult arvestada olemasolevat ruumi ehk kohta kuhu talveaeda paigaldada. Tihti on sobiva koha mõõdud konkreetsed ja piiratud. Siis tuleb valida sobiva suurusega talveaed ja sobitada ta kohale nii nagu olud nõuavad.

Talveaed elumaja osana

Tropic Veranda sisevaade
Talveaia saab rajada elumaja külge nii, et sinna saab jalutada otse elutoast ilma õue astumata. Talveaed võib aga ka olla maja küljes aga eraldi sissepääsuga otse aiast. Saab teha just nii nagu unistus nõuab. Vahel on muidugi õnnelik olukord kui hoone seinaosa on nii suur ja avar et talveaia mõõtude osas on täitsa vabad käed. Siis saab rohkem fantaasial lendama lasta. Sellised olukorrad on ka meie jaoks põnevamad kuna saab pakkuda rohkem erinevaid põnevaid lahendusi, mille hulgast valida.

Talveaed eraldi kompleksina

Talveaeda saab paigaldada muidugi ka eluhoonest täiesti eraldi kompleksina otse keset aeda. Eraldiolev talveaed võib olla samuti hästi soojapidav eluruumi jätk aias kus pidada koosviibimisi, sünnipäevi ja romantilisi olemisi aastaringselt.Eraldioleva talveaia puhul on siis vaja läbi mõelda kuhu ta täpselt tuleb, mis pidi ta jääb ilmakaarte ja muude hoonete suhtes ning kuhu suunas sissepääsud teha.

Talveaia värvitoon

Talveaia saab tellida väga erinevas valikus värvitoonides. Värvide valik on tegelikult väga suur aga paraku kõik värvitoonid ei sobi hästi loodusesse. Õnneks on see eeltöö juba aastakümneid tagasi ära tehtud. Nimelt on testitud erinevate värvitoonide sobivust talveaedadele nii hoonete küljes kui aias olevatena ning saadud valik soovitatavaid värvitoone, mis hästi sobivad. Kui oled talveaia rajamisel värvivaliku ees, siis aitame Sind kindlasti just Sinu koju sobiva värvitooni leidmisel.

Talveaia kütmise teema

Talveaia suuruse osas peab arvestama ka sellega, et mida suurem on talveaia kubatuur, seda suuremat küttekulu ta talvel külma ilmaga vajab. Meie pakume põhimõtteliselt kahesuguseid talveaia lahendusi.Esiteks nn külm talveaed, mille alumiinium konstruktsioon on kaetud karastatud klaasiga. Ühekordne karastatud klaas on talveaial täiesti rahuldav lahendus kui teda kasutada kevadest sügiseni. Väikese lisaküttega saab seal olemist nautida kuni kergete külmadeni aga päris pakasega ja talve läbi neid tavaliselt ei kasutata. Sellisteks talveaia mudeliteks on näiteks Pyrola ja Royal.Teised talveaia mudelid on juba mitmekambriliste alumiiniumist profiilidega ning katusele läheb eriti hästi sooja pidav paks polükarbonaat ning seintele soe klaaspakett. Sellised talveaiad on hoone külge rajatuna nagu lisatuba. Neid ei ole väga kulukas aastaringselt soojana hoida. Selliste talveaedade näiteks võib tuua kõik Tropic mudelid ja Tropic Veranda.Valiku tegemisel peaks lihtsalt korraks läbi mõtlema kuidas soovitakse talveaeda peamiselt kasutada. Kas on plaanis seal lisaks suvele ka sügisel vahel koleda ilma eest varjul olla või on soov ikka aastaringselt sees olla kasutada. Samuti võib kaaluda kas vajadus on ka toataimedele ja palmidele elukoht luua, sellisel juhul peaks talveaed ikka soojapidav mudel olema.

Tehases valminud talveaia paigaldus on lihtne

Meie talveaedade paigaldus on üsna lihtne kuna Belgias tootja tehases tehakse komplekt valmis nagu suur konstruktor, mida siis õnnelik omanik saab ise kerge vaevaga kokku panna. Tehases on erinevad tehnilised lahendused juba valmis mõeldud ja vastavalt kliendi soovidele tehakse vajalik talveaed kiiresti valmis. See annab kuni 3 korda soodsama hinna kui kohapeal profiilidest ehitada.Tehases valmivate professionaalsete talveaedade eelis kohapeal ehitatavate lahenduste ees ongi vast lisaks suurele hinnavõidule ka hästi läbimõeldud tehnilised lahendused. Talveaed peab ju olema ilmastikukindel ja selle juures ka visuaalselt hea välja nägema. Seda on aga tehases kergem korrektselt valmis teha kui kohapeal lahendusi välja nuputada.Kogu kasvuhoonete valik meie E-poes: Euro-Serre   Hobby   ACD   Floria Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajaleLoe lisaks:Kasvuhoone valiminePolükarbonaat või klaas kasvuhoonel?Kasvuhoonet paigalda sügisel ja taimi külva kevadelKasvuhoone kasutamine talvelKasvuhoone kaitsmine tormi korralKasvuhoone on investeering tervisesseKasvuhoone hooldustööd sügiselKasvuhoone montaazKasvuhoone soojapidavusMida kasvuhoones kasvatada7 põhjust kasvuhoonet pidadaMilliseid abivahendeid kasvuhoones kasutada?Konteineraiandus kasvuhoonesTomati kasvatamine kasvuhoones

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: