Lindude söötmine suurte söögimajadega. Lindude toitmine taludes ja suvilates.

Lindude talvine söötmine on tegelikult laiemalt levinud hobi kui me oskame arvata. Väga paljude inimeste jaoks on lindude toitmine lihtsaim võimalus metsiku loodusega lähemat tutvust teha. Lindude toitmine on laialt levinud huviala kogu maailmas aga eriti just Euroopas ja põhjamaades.

Samal ajal on lindude lisasöötmisel suur tähtsus paljude ohustatud linnuliikide toetamisel. Paljud veel hiljuti meie aedades ja linnades tavalised linnuliigid on täna juba ohustatud tänu linnade massilisele pealetungile ja eluslooduse kiirele taandumisele.Aga alati on olemas asjal positiivsed küljed. Ka linnad võivad pakkuda rohelist keskkonda lindudele ja teistele pisiolenditele kui rajada aedu, parke ja kasvõi katuseaedu. Teinekord polegi palju vaja, et tiivulised külalised võtaksid jälle koha omaks.

Lindudele sobiva keskkonna loomine

Üheks eeldused lindude saabumisele uude piirkonda on sobivate pesapaikade olemasolu, milles saame väga kergesti linde aidata paigaldades hoonetele ja puudele pesakaste. Saksa teedrajavas firmas Schwegler on loodud väga suures valikus spetsiaalseid pesakaste linnades ja asulates hoonetele paigaldamiseks. Pesakasti mudeleid on praktiliselt kõikidele linnuliikidele.Esimeseks sammuks lindude kohale meelitamiseks on aga neile lisasöögi pakkumine. Pole vaja karta, et linnud lisasöögi saamisega ära hellitame ja nad pärast ise hakkama ei saa. See annab neile lihtsam parema stardipositsiooni, et vastu pidada. Talvel kohale meelitatud linnud võtavad tihti koha omaks ja jäävad ka suveks piirkonda. Välja arvatud muidugi läbirändel olevad liigid nagu näiteks siidisabad, kes elavad kaugemal põhja pool.Kui on asja vastu huvi, siis ei pea piirduma pelgalt talvel söögi andmisega vaid võib kevadel ka pesakaste üles panna, et liigirikkus kinnistuks.

Suuremahulised linnusöögimajad

Söödakoogid on kõikide lindude suureks lemmikuks. Söödakoogi kasutamine on kindla peale minek.
Linnas elades on lindude toitmine akna taga tõeliselt põnev tegevus nii noortele kui vanadele. Selleks on olemas suures valikus erinevaid linnusöögimaju nii oksale riputamiseks kui otse aknaklaasile paigaldatavaid. Kui te aga elate maamajas või talukohas, kus lindude arvukus on suurem, siis on olemas hoopis teistsugused lahendused.Linnurikastes kohtades on väga praktiline kasutada suuremahulisi linnusöögimaju, mis mahutavad 3L, 7L või kuni 13 liitrit seemnesegu. Suuremahulise linnusöögimaja eeliseks on pikem vahe kahe täitmise vahel. Selle asemel, et igal hommikul käia söögimaja täitmas võite teha seda kord nädalas või harvem.Suurem täitmise vahe võimaldab selliseid söögimaju kasutada edukalt ka suvilas või suvemajas kus käiakse talveperioodil kord nädalas või üle paari nädala. Te ei pea olema kohal, et toetada oma suvemaja piirkonnas elavaid linde ja tagada rikkalik linnulaul suvel. Loomulikult võite suuremahulisi söögimaju kenasti ka kodu juures aias kasutada ja nautida suuremat vabadust täitmise sageduse osas.

Lindude lisatoitmine rikastab elusloodust

Kuna looduses on kõik tihedalt seotud, siis toob väikeste laululindude arvukuse tõusmine kaasa ka paljude teiste liikide arvukuse ja liikide rikkalikuse tõusule. Näiteks rikkalikum väikelindude asustus võib meelitada kohale raudkulle või pistrikke. Olge mureta raudkull võib küll söögimaja linde kimbutada aga ta ei saa kaugelti väga tihti kedagi kätte. Samas on raudkull väga huvitav lind, keda jälgida.Söögimajast maha pudenenud söögisegujäägid aitavad hiirtel talve paremini üle elada, mis omakorda meeldib erinevatele kakulistele, keda muidu seal piirkonnas võib olla ei näeks. Jällegi põnevad kohtumised ja rikkalikum elukeskkond.Igasugused pähklid meeldivad väga oravatele, rähnidele aga samuti mäkradele ja siilidele. Jah siilid söövad pähkleid. Seda te vist ei teadnud? Inglased on ammu selgeks saanud, et siilidele on pähklid väga vajalikud. Mahapuistatud ehk mitte söötjas vaid lahtised pähklid toovad kohale värvikirevad pasknäärid.Söödakoogid on aga absoluutsed lemmikud rähnidele, puukoristajatele, suurnokk vindile ja muidugi kõikidele tihastele. Söödakoogid meeldivad väga ka harakatele ja varestele aga tiheda võrguga söötja ei lase neil paraku söödakooke kuritarvitada ja väiksemate lindude eest ära süüa. Keegi on hinnanud, et varesed, hakid ja harakad on ühed intelligetsemad ja õppimisvõimelisemad linnud meie looduses. Seega kui nad teie pandud söögimajast veidi ka endale lisaks näppavad, siis las nad olla. Nad on väga põnevad naabrid.

Suuremahulised linnusöögimaja mudelid

Suuremahuline linnusöögimaja mudel Classic Maxi
Suuremahulisi linnusöögimaju on päris erinevaid mudeleid. Kuna nad on oluliselt raskemad kui tavamudelid, siis ei saa neid riputada söögimaja jalale või riputusvarrastele. Tavaliselt riputatakse nad otse viljapuuoksale.Suuremahulisi söögimaju on põhimõtteliselt kahesugust tüüpi:1. Silindrilised väikese ämbri kujulised söögimajamudelid nr.8 ja nr.9Ühe mahtuvus on 7L ja teisel 13L ja mõlemad on valmistatud kõrgekvaliteetsest termo-plastikust. Kaasas on galvaniseeritud metallist riputuskonks oksale. mõlemal mudelil on topeltpõhja sees puitbetoonist raskus, mis hoiab söögimajad paigal ka tugeva tuulega tagades lindudele mugava kasutamise.Söögimajadel on seitse avaust lindudele, et vältida pikka järjekorras ootamist.Nende mudelite eeliseks on eriti suur söögisegu mahutavus. Kuna linnud söövad rippes asendis, siis ei pääse ligi suuremad linnud nagu tuvid, varesed või harakad. Eriti hästi sobib tihastele, kellele meeldib toituda rippudes.2. Pikad torukujulised söögimaja mudelid Classic Maxi ja Classic Ultra.Need on üsna pikad (76cm ja 124cm) söögimaja mudelid, mis mahutavad vastavalt 3,8L ja 6L söögisegu. Nad läbimõõdult jämedamad (8,5cm) kui tavalised söögimaja mudelid. Korpus on valmistatud vastupidavast ja pikaealisest polükarbonaadist. Kõik söögiavad, põhi ja kate on roostevabast metallist. Mõlemal mudelil on 12 söögiava lindudele, mis laseb korraga toituda tervel parvel lindudel.Nende mudelite eeliseks ongi suur söögiavade arv. Korraga saab toituda kuni 12 lindu.Sobib kõikidele väikelindudele kuna iga söögiava juures on ka istumisalus.

Linnusöögimajadesse sobivad söögisegud

Pähklid peavad olema puhtad ja kuivad. Kvaliteesed pähklid ei ole kunagi hallitanud ega kopitanud. Hallitus on lindudele väga ohtlik.
Suuremahulistes söögimajades sobib kasutada kõiki söögisegusid, mida ka tavalistes söögimajades ehk siis päevalilleseemned ja erinevad söögisegud. Ei sobi kasutada proteiinirikkaid söögisegusid, mis võivad kleepuda ja söögimaja seest määrida. Selleks on teised mudelid. Samuti ei saa kasutada ohakalindudele mõeldud peeneteralisi ohakaseemneid, mis jooksevad suurtest avades välja.Üks soovitus veel. Kui soovite maksimaalset tõhusust, siis kasutage prügivaba ehk kooritud ja puhastatud seemnesegu. Päevalilleseemne kestad võtavad palju ruumi. Kooritud päevalilleseemne segu koos pähklite ja teiste seemnetega on aga väga tihe ja võtab palju vähem ruumi. Ühes liitris sellises söögisegus on mitu korda rohkem sööki kui tavalises sihvkasegus. Järelikult peab ka selline söögisegu palju kauem vastu. Ja prügi on maas vähem kevadel koristada.

Turvalisus eelkõige- Linnud ei söö rämpstoitu!

NB lindudele on ohtlik anda võrgus olevaid söögipalle, kuna linnud võivad võrku takerdudes kergesti hukkuda. Kasuta ainult lindudele turvalisi söögipalle.Eraldi vajab rõhutamist, et linnud ei söö rämpstoitu. Kaubanduses liigub erinevaid nn söögipalle, mis koosnevad liivast, liimist ja rasvajäätmetest. See ei ole linnutoit. Linnud vajavad täisväärtuslikku toitu kvaliteetsest toorainest. Võite muidugi proovida ja veenduda, et üldjuhul linnud sellist jama ei söö aga noorlinnud võivad seda teha ja see võib ka neile saatuslikuks saada. Müügilaused, et linnud vajavad toidu sees liiva, liimi ja rasvajääke on jama.Palun pakkuge lindudele ainult kvaliteetseid söögipalle ja rasvapalle. Söögipallid võib ka ise teha taimerasvast või searasvast, purustatud pähklitest ja kooritud päevalille seemnetest.Edu Sulle ja anna meile ka tagasisidet kuidas Sul lindude söötmine läheb.Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjadOksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine,Loe veel: Lindude söötmine on alanud, Lindude suvine söötmine meelitab kohale põnevaid külalisi, Lindude talvine söötmine, Kuidas vältida vigu lindude söötmisel?, Lindude talvine toitmine maandab stressi, 5 soovitust pesakasti paigalduseks, Pesakastid pääsukestele ja piiritajatele, Pesakast paigalda suve lõpus, Lindude aitamine linnas, Pesakastide kasutamine-kes seal tegelikult elab, Aialinnud koguvad varusid, 10 põnevat fakti rasvatihase kohta, Toida linde aastaringselt, Lindudele meeldivad söödakoogid ja öko rasvapallid, Vääriselupaikade loomine aias, Miks on puitbetoon pesakast parem?, Pesakasti puhastamine suve lõpus, Kuldnoka pesakastLinnusöögid ja Linnusöögimajad, Pesakastid, Kõik kasvuhoone mudelid, Lindude talvine toitmine ja sinasõpruse loomine,

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: