Kasvuhoone on investeering tervisesse

Kasvuhoone soetamine on nii otseses kui kaudses mõttes investeering Sinu tervisesse. Investeering võib olla rahaline aga see võib olla ka panustatud aeg ja tähelepanu, mida investeerid, et aastaid hiljem sellest kasu lõigata.

Viimastel aastatel on inimeste üldine teadlikkus tervisliku toitumise teemadel oluliselt tõusnud. Ollakse paremini teadlikud kuidas täisväärtuslikult toituda ja samuti milliseid mürke toiduainetes kindlasti vältida. Vaevalt et keegi meist nüüd enam teadlikult mürgirikast toiduainet suhu paneb või toidu hulka segab. Iseasi kui hästi on ohtlike ainete kohta käiv info kõigile kättesaadav.

Mis me saame ise teha

Kui aga soov tervist hoida on olemas, siis kõige lihtsam asi mida me kõik teha saame on suvisel ajal omale midagi ise kasvatada. Ise kasvatamine on väga võimas protsess. See annab meile tagasi kontakti maaga, mis omakorda on vägagi raviva mõjuga. Taimede kasvatamine on väga kasulik eeskuju lastele, kes linnas elades võib olla polegi kunagi kättpidi mullas soperdanud. Ja lõpuks on ise kasvatatud taimed toiteväärtuselt ja energeetiliselt väärtuselt võrreldamatult paremad kui kaupluse omad.

Kasvuhoones kasvatamine

Ise kasvatada võib ka kenasti avamaal ja peenralapil nagu näiteks juurvilju ja maitsetaimi. Selleks polegi kasvuhoonet vaja. Kasvuhoones saab aga kasvatada selliseid vilju mis vajavad küpsemiseks pikemat suve ja rohkem päikest. Ja just selle pärast on nad meie jaoks eriti väärtuslikud kuna koguvad endasse suuremas koguses päikese energiat. Näiteks tomatid, paprikad, kurgid, kasvuhoone viinamarjad.

Kasvuhoones küpseb kõik varem

Teine eelis mis kasvuhoones isekasvatmisel on tuleneb sellest, et seal küpsevad samad avamaa viljad kiiremini. Paljud inimesed panevad kasvuhoonesse varakevadel mõne konteineriga varast kartulit, hernest, uba, salatit, mis saavad kõik koristusküpseks enne kui tomatid vaja sisse viia. Nii saab kasvuhoone resurssi paremini ära kasutada.

See on oluline kuna meil on just varakevadel ja suve alguses organismis kõige suurem defitsiit vitamiinidest ja mineraalidest. Kõige rohkem on meie kehas vitamiine ja mineraale sügisel kui oleme juba mitu kuud värsket toitu saanud nautida. Pika talve lõpus aga oleme kõik organismi varud ära kasutanud ja uusi veel pole. Just siis on meil kiiresti vaja midagi oma kasvuhoonest lauale tuua. Ja selleks sobib suurepäraselt kasvõi ämbrisse külvatud rohelised herned või oad, redised, salatid..

Ise kasvatatud taimed on mürgivabad

Kui Sa ise omas aias taimi kasvatad siis ei ole mingit põhjust oma taimi mürgiga pritsida. Mürgitatakse suuri põlde ja tööstuslikke kasvuhooneid kus on miljoneid sama liiki taimi tihedalt koos, mis kasvavad mitte pinnases vaid omamoodi substraadis. See ei ole looduslikult normaalne keskkond ja sellepärast tekivad seal tasakaaluks haigused ja kahjurid, mida looduses või väikeses aias ei esineks.

Teine põhjus kemikaalidega taimi töödelda on nende transpordikindlamaks tegemine. Hispaania nn kummitomatid on kõigile tuntud. Jällegi kui kasvatad oma aias ja transpordiks paned küpsed tomatid põlle sisse et kööki viia siis pole seda kõike vaja. Samuti saad oma kasvuhoones kasvatada just kõige paremate maitseomadustega sorte.

Ole oma tervise suhtes helde

Ole enda suhtes helde ja luba endale parimat.

Võid teha paberil sümboolse inventuuri millele Sa oma aega, energiat ja vahendeid tegelikult kulutad. Pane sinna kõik- nii kiusatused ja hobid kui nõrkused ja halvad harjumused. Kui Sinu tervis ja heaolu on pingereas alles teise poole sees, siis võid julgesti enda heaolu peale rohkem kulutada ehk investeerida. See on hea investeering. Ilmselt oled ühte mugavat ja ilusat eluaegset kasvuhoonet kuhjaga väärt. Kui peaksid otsustama ise midagi kasvatada muidugi.

Jõudu ja edu Sulle !

Kogu valik meie E-Poes: Pesakastid ja LinnusöögidKasvuhoonedAiatarbedKöögiseadmedMänguasjad

Oksakäärid naistele, Hakklihamasina kasutamine, Taimede ettekasvatamine, Kasvuhoone värvimine, Vaakumpakendamine, Banaani kasvatamine, Toidukuivati kasutamine, Puitbetoonist pesakast, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kaktuste kasvatamine, Lindude talvine toitmine, Palmide kasvatamine, Kasvuhoone paigaldus, Ingveri kasvatamine, Rododendronite peenra rajamine

Kasvuhoone värvimine, Kasvuhoone montaaz, Polükarbonaat või klaas kasvuhoonel, Kasvuhooned nõudlikule kasutajale

Loe veel: Kasvuhoone valimineMida kasvuhoones kasvatadaKasvuhoone soojapidavusPolükarbonaat või klaas kasvuhoonelKasvuhoone hooldustööd sügiselKasvuhoone montaaz7 põhjust kasvuhoonet pidada ja ise köögivilju kasvatadaKasvuhoone mudelid Sinu aedaKastmissüsteemid kasvuhoonesse, Kasvuhoone kütmine ja valgustamine ettekasvatuseks, Taimede ettekasvatamine ja kasvuhoone kütmine, Kasvuhoonesse, avamaale ja aknalauale sobivad tomatisordid, milliseid abivahendeid kasvuhoones kasutada, Konteineraiandus kasvuhoones, Kui palju tomateid saab osta kasvuhoone eest?

Kõik Parimad Pakkumised Ja Uudised Otse Sinu Emailile

Meil saab maksta:

seb-logo
swed-logo
lhv-logo
liisi-logo
visa_mastercard_logo
estojarelmaks-logo
Jälgi meid: